Mes turime 162 svečius online

Apsilankymų šiandien:689
Apsilankymų vakar:1230
Apsilankymų šį mėn.:24322
Apsilankymų iš viso:1051966

Didžioji šventė mažojoje kultūros sostinėje Palūšėje

Kai rajone apkarpytais finansais, o baisiausia, ir pakirptais kūrybos sparnais kultūra tarsi apmirusi, pramogų pasiilgusiems žmonėms tikras išganymas Ignalina. Norintiems poilsio kamerinėje aplinkoje – Paliesiaus dvaras, mėgstantiems masines linksmybes – vasaros renginių gamtoje gausa. Juose galima sutikti daug mūsų rajono gyventojų ir ne tik.

Birželio 10-ąją Palūšėje šauniai pradėtas vasaros sezonas. „Puikus oras ir gera programa čia sukvietė, rodės, pusę Lietuvos“, - pasakojo Lina Kovalevskienė, savivaldybės specialistė. Linksmybės vyko ir vandenyje, ir visoje gražioje, poilsiui pritaikytoje pakrantėje: vidurdienį prasidėjo spalvinga mugė, Lietuvos mažųjų kultūros sostinių ir turizmo paslaugų prisistatymai, irklenčių ir baidarių estafetės, vėliau vyko tinklinio ir krepšinio varžybos. Per visą Palūšę žygiavo orkestro lydima šventinė eisena. Daugybę žiūrovų į prieplauką prie senosios valtinės sutraukė teatralizuota piratų programa ir linksmasis šokinėjimas į vandenį „Figūriada“. Na, o vakare prie pat vandens įrengtoje scenoje koncertavo Didžiasalio dainų ansamblis „Vėtrungė“, atlikėjas Gintautas Juodagalvis, legendinė grupė „Vairas“, vidurnaktį dangų nušvietė fejerverkai, o jaunimas linksminosi naktinėje diskotekoje...

Bendruomenė visus vaišino tradicine žuviene.

Šią vasarą Palūšė dar tikrai nenurims... Ko šiuo metu trūksta rajone, apstu pas kaimynus.

Lietuvos mažąja kultūros sostine paskelbtas ir Labanoras. Su gera humoro doze – jeigu rajonas jau tapo negyvenama dykra, kurioje vienam kvadratiniame kilometre gyvena mažiau kaip 5 gyventojai, tai Labanorą galima vadinti dykros epicentru. Vyksta kuriozai, kai linksmintojų atvažiuoja daugiau, negu kaime yra žiūrovų... Savaitės pabaigoje ir Labanore vyko renginys, bet darbo dieną kas gi gali į patį rajono pakraštį važiuoti, o šeštadienį pusryčiauti ant žolės – juo labiau. Ir dar vienas klausimas – kuo ten važiuoti, jeigu autobusai nevažiuoja, o pavėžėjimo į šventę valdžia nesusiprato skirti.

Mūsų inf.