Mes turime 33 svečius online

Apsilankymų šiandien:241
Apsilankymų vakar:485
Apsilankymų šį mėn.:11320
Apsilankymų iš viso:480153

Lietuviškai mokyklai Švenčionėliuose – šimtas metų

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

Lapkričio 21 d. surengta didinga ir iškilminga šventė – lietuviškos mokyklos Švenčionėliuose 100-mečio paminėjimas.

Lapkritis – jau vėlus ruduo, šalia Švenčionėlių progimnazijos augantys kaštonai jau seniai nubarstė ir lapus, ir vaisius... Kiekviena šios mokyklos mokinių karta pavasarį laukdavo kol šaus į dangų prie mokyklos augančių kaštonų žiedų žvakės, kol pasklis salsvas jų žiedų aromatas, o rudenį, prasidėjus mokslo metams, skubėdavo rinkti žemėn bumbsinčius rudus, lygius ir glotnius kaštonų vaisius, ne visus dar išsivadavusius iš žalio dygliuoto apsauginio apvalkalo... Šį savotišką Švenčionėlių mokyklos, kuri keičiantis laikmečiams, politinėms situacijoms, keitė pavadinimus, bet visada buvo lietuviška, simbolį šįkart pakeitė saldūs dailiai supakuoti sausainiai – kaštonai, kuriais buvo vaišinami garbūs svečiai ir mokytojai.

Skaityti daugiau...

 

Replika. Valdžia pelnosi iš rinkliavos mokesčio, todėl nenori jo mažinti?

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

2015 m. lapkričio 7 d. „Žeimenos krantų“ Nr. 81 Galina Romanova straipsnyje „Nepagrįstas kritikavimas ir pilstymas iš tuščio į kiaurą apie tą patį - itin bukiems?“ mane gerokai nustebino. Pasirodo, bet kokį gerą pasiūlymą, gerą projektą galima sumenkinti, apdergti ir, jeigu jis neįtinka valdantiesiems, nors naudingas gyventojams, paskelbti destrukcija.

Skaityti daugiau...

 

Švenčionėlių miesto bibliotekoje pamokėlės, kaip mažinti vartojimą

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

VšĮ „RV Agentūra“ kartu su VšĮ „Žalias taškas“ lapkričio 9 d. Švenčionėlių bibliotekoje surengė įdomų renginį „Kita forma bibliotekose“. Čia buvo pristatytas dviejų dalių seminaras – paskaitos ir ekodirbtuvės. Paskaitą skaitė ekologijos ir aplinkosaugos srities specialistė, VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė. Dalyviai sužinojo daug naudingos informacijos apie mus supančią gamtą, apie grėsmes, kurios kyla netinkamai tvarkant ir nerūšiuojant atliekas. Akcentuota, kad mažinant vartojimą galima prisidėti prie švarios aplinkos puoselėjimo. Buvo priminti iš pirmo žvilgsnio elementarūs dalykai, tačiau pastaruoju metu daugelio primiršti. Pavyzdžiui, patarimas gerti vandenį iš čiaupo, kuris Lietuvoje yra labai aukštos kokybės, kuo mažiau arba visiškai nenaudoti plastikinių maišelių arba juos naudoti daug kartų ir t.t. Tokios paprastos priemonės svariai prisideda prie gamtos išteklių saugojimo ir aplinkos taršos mažinimo. Susirinkusieji išgirdo daug naujo apie vartotojiškumą, mūsų pirkimo įpročius, gavo patarimų, kaip teisingai apsipirkinėti, kaip galime mažinti atliekų susidarymą arba jas naudingai panaudoti antrą kartą. Lektorė papasakojo ir apie pasaulinio garso kompanijas, kurios savo gaminius kuria ir iš antrinių žaliavų, ar nuo kitų gaminių liekančių nepanaudotų atraižų, detalių ir pan. Beje, nuo senų senovės Lietuvoje buvo paplitusi tradicija austi arba megzti kilimėlius iš audinio atraižų, siūti skiautinius, kuriems neretai būdavo panaudojami ir jau dėvėti nebetinkami drabužiai ar siuvyklose liekančios audinių atraižos. Labai smagu, kad ši ekologiška mada ir vėl sugrįžta į mūsų gyvenimą.

Skaityti daugiau...

 

Pirmas sniegas – dar ne žiema

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

Lapkričiui įžengus į paskutinį dešimtadienį pagaliau sulaukėme sniego. Vieniems tai buvo šventė. Ypač pirmu sniegu džiaugėsi vaikai. Kitiems sniegas neatnešė didelio džiaugsmo. Ką gi, ne veltui sakoma, kad kiekvienas žmogus savaip reaguoja į pokyčius gamtoje. Yra dar vienas populiarus posakis: „Pirmas sniegas – dar ne žiema“. Tikėkimės, kad taip ir bus. Sinoptikai kol kas didelių kataklizmų ir šalčių nežada. Nors atšalo ir Europoje. Net ir Anglijoje pasnigo, o gal pagal liaudies išmintį tikroji žiema prasideda tik praėjus mėnesiui po pirmo sniego pasirodymo. Jei taip nutiks, tai tikros žiemos sulauksime prieš pat Kalėdas, bet man asmeniškai būtų geriau, kad žiema iš viso kažkur pasiklystų.

Algis JAKŠTAS

 

Šią savaitę televizijos projektuose varžysis du Pabradės meno kolektyvai

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

Lapkričio 27 d. (penktadienį) 21.00 val. Pabradės fanfarinis orkestras dalyvaus jau ketvirtoje LRT televizijos projekto „Vario audra“ laidoje.

Skaityti daugiau...

 

Pabradėje pristatoma tarptautinė keliaujanti šiuolaikinio meno paroda

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

Šį ketvirtadienį 17 val. fotoateljė „Pas Vladą“ Pabradėje atidaroma tarptautinė šiuolaikinio meno paroda, vėliau keliausianti į Norvegijos ir Islandijos parodų erdves. „Dvigubas mazgas“ – tai keliaujanti unikalių meno kūrinių paroda, sujungianti du vienas kitam iš pirmo žvilgsnio prieštaraujančius polius: meną ir politiką. Meno ir edukacijos centro „Rupert“ kuratorės: lietuvė Justė Jonutytė ir graikė Maya Tounta, pakvietė ir paskatino menininkus nebijoti klysti bei būti pažeidžiamus.

Skaityti daugiau...

 

Išbandyk profesiją gyvai

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 1c ir 3b klasių mokiniai bei jų auklėtojos Rima Grigonienė ir Jolita Žemienė lapkričio 10 dieną susitiko su VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardos pareigūnais Gediminu Garla ir Voitu Paukšta.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis, Nr.88 (1524)

Vagys brovėsi į ūkinius pastatus

Lapkričio 19 d. gautas A.R., gyv. Švenčionių sen., pareiškimas, kad 2015-11-19 apie 10:30 val. pastebėjo, jog iš nerakinamo ūkinio pastato, esančio Švenčionių sen., dingo benzininis trimeris „KAWA BT GB“ raudonu korpusu. Padarytas nuostolis apie 300 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 1 d.

Skaityti daugiau...