Mes turime 18 svečius online

Apsilankymų šiandien:154
Apsilankymų vakar:431
Apsilankymų šį mėn.:7211
Apsilankymų iš viso:247369

Bendradarbiavimas ir patirtis

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Praėjusią savaitę rajone lankėsi Baltarusijos Respublikos Vitebsko srities Pastovių rajono vykdomojo komiteto delegacija. Kaimyninės šalies ir Švenčionių rajono valdžios institucijas sieja ilgametė draugystė – bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2005 m. liepos 5 d. Per tą laiką buvo daug abiems šalims naudingų vizitų, šventėse dalyvavo meno kolektyvai, jaunimas. Bendradarbiavimo apimtys išaugo – savivaldybei tarpininkaujant ryšius užmezgė ir abiejų šalių giminingos įstaigos. Štai ir pernai bendradarbiavimo sutartis su kolegomis iš Baltarusijos pasirašė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija ir Adutiškio vidurinė mokykla.

Ir šįkart užsimezgė dar vieni abipusiai naudingi ryšiai. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Švenčionių profesinio rengimo centras ir analogiško profilio Pastovių licėjus. Švenčionių PRC direktorė Milda Gustienė-Vilniškė priėmė svečius vienoje gražiausių vietų rajone – Cirkliškio dvaro rūmų bibliotekoje, pristatė svečiams turtingą dvaro ir jaunimą profesijų mokančios įstaigos istoriją. Vadovai iš karto surado bendrą kalbą, domėjosi šių įstaigų patirtimi.

Pastovių delegacijoje buvo daugiausia socialinės sferos darbuotojai, todėl jie domėjosi Socialinės paramos skyriaus veikla, su įdomumu apžiūrėjo pagal europinį projektą įrengtą Švenčionėlių socialinių paslaugų centrą, kuris jau po kelių savaičių pradės veiklą. Delegaciją priėmusi rajono mero pavaduotoja Raja Krupenina svečiams daug pasakojo apie ES paramą, rodė akivaizdžius pokyčius Švenčionių mieste – atnaujintas gatves, sutvarkytą aplinką, renovuojamus daugiabučius.

Socialinių paslaugų centrai yra ir Baltarusijoje, todėl svečiai atidžiai apžiūrinėjo naująjį centrą, klausinėjo apie paslaugas, kurios čia bus teikiamos, lygino sąlygas ir galimybes bei pripažino, kad mūsų materialinė techninė bazė daugeliu atveju lenkia kolegas.

Delegacija, kurioje buvo Pastovių rajono vyriausiasis gydytojas Vladimiras Čekavyj, taip pat apžiūrėjo rajono ligoninę ir Pirminės sveikatos priežiūros centrą, kurių pastatai ir įranga baigiami atnaujinti pasinaudojant ES projektais. Beje, svečių dėmesį atkreipė apie tai bylojantys ES projektų informaciniai stendai.

Turizmo perspektyvas susitikimo metu aptarė Pastovių turizmo centro direktorius Jegor Šuškevič ir Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centro direktorė Violeta Čepukova.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ

 

Vykdoma oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Pasiutligė – tai ūminė virusinė šiltakraujų gyvūnų liga, pasireiškianti centrinės nervų sistemos pažeidimais, nervinės veiklos sutrikimais. Šia liga užsikrečiama pasiutusiam gyvūnui įkandus, įdrėskus arba apseilėjus sužeistą odą, gleivinę. Pasiutligės viruso natūraliu rezervuaru gamtoje yra mėsėdžiai plėšrūnai, kurie apkrečia vieni kitus, taip pat kitus miško žinduolius bei apkandžioja naminius gyvūnus, o šie kontaktuoja su žmonėmis. Lietuvoje pagrindiniai pasiutligės rezervuarai laukinėje gamtoje yra lapės ir usūriniai šunys.

Skaityti daugiau...

 

Draudėjų dėmesiui

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. vasario 5 d. nutarimu Nr. 103 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. balandžio 25 d. nutarimo Nr. 435 „Dėl Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro steigimo, jo nuostatų patvirtinimo ir veiklos pradžios nustatymo“ pakeitimo“ (TAR, 2014-01324) nuo 2014-05-01 visi draudėjai, turintys apdraustųjų, socialinio draudimo pranešimus, pasirašytus saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu, privalės teikti tik per elektroninę duomenų perdavimo sistemą (EDAS).

Skaityti daugiau...

 

Balandžio 28-oji – Tarptautinė darbe žuvusiųjų ir sužalotųjų atminties diena bei Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Balandžio 24 d. 10 val. Švenčionių rajono savivaldybėssalėje (210 kab.) rengiamas Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos konsultacinis seminaras minėjimas - Valstybinės darbo inspekcijos Pavasario konsultacijų diena. Konsultaciniame seminare dalyvaus LR Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinio  skyriaus vedėjo pavaduotojas Jonas Survila ir vyriausioji darbo inspektorė Kristina Verikovskienė.

Skaityti daugiau...

 

Stygų šėlsmas

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Švenčionėlių meno mokykloje jau antrą pavasarį vyksta Respublikinis styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas-festivalis „Stygų šėlsmas“. Jo organizatorės mokytojos metodininkės Virginija Beržinskienė ir Loreta Šidlauskienė. Dalyvių pasirodymus vertino B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytojos metodininkės Danutė Serbentienė (smuiko specialybės mokytoja, žiuri pirmininkė) ir Rūta Jonynienė (kanklių specialybės mokytoja). Po konkurso vertinimo komisija pagyrė gerą konkurso dalyvių muzikinį lygį ir pažymėjo, kad šiame regione tokių styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursų daugiau net nėra, todėl ir vietiniams, ir aplinkinių rajonų mokiniams tai gera proga parodyti savo meistriškumą regiono kontekste.

Skaityti daugiau...

 

Švenčionių rajono ugdymo įstaigų komandos dalyvavo tarptautinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Kovo 18 d. ir 25 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko tarptautinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“  II etapas. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą.

Skaityti daugiau...

 

Dviese smagiau

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Kiekvienas pedagogas ateina į mokyklą kupinas entuziazmo ir naujų žinių, kuriomis nori pasidalinti su savo mokiniais. Kaip džiugu girdėti, kai po ilgo, kruopštaus, kantraus darbo jaunųjų muzikantų atliekami kūriniai skamba prasmingai, kad muzikos garsai jiems atveria dar nepatirtų pojūčių, pažadina jausmus, skatina atrasti harmoniją ir gėrį. Kaip džiugu, kad ir mūsų nedideliame mieste yra daug talentingų ir darbščių vaikų, kurie myli muziką.

Skaityti daugiau...

 

Sveikas vaikas – laimingas vaikas

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Švenčionėlių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė aktyviai prisijungė prie akcijos „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirtos Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Ta proga visoje Lietuvoje buvo surengtas masinis bėgimas „Aš bėgu – 2014“. Akcijos iniciatoriai – Vilniaus miesto lopšelis - darželis „Želmenėliai“. Organizatoriai: Vilniaus miesto lopšelis - darželis „Želmenėliai“; Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“; Vilniaus miesto savivaldybės, Švietimo, kultūros ir sporto departamento, Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vidmanta Kibirkštienė.

Skaityti daugiau...

 

Pražydo gražiausios Lietuvos miškų gėlės!

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Apsilankykime miške balandžio mėnesį, kai įsibėgėjo tikrasis pavasaris. Medžiai dar be lapų, pietiniuose miškų ir pamiškių šlaituose beveik peržydėjo triskiautės žibuoklės, po žiemos monotonijos jos mus pradžiugino mėlyna spalva. Kartu su žibuoklėmis iš po pernykščių lapų lenda ir tamsiažiedės plautės, kurios sugeba keisti žiedų spalvą. Iš pradžių prasiskleidžia rožiniai vamzdiški žiedeliai, paskui jie pasidaro raudonai violetiniai ir pagaliau pamėlynuoja. Ši spalva priklauso nuo rūgščių ir šarmų pusiausvyros, pokyčių žiedų ląstelėse. Dauguma minėtų augalų žydi mišriuose ar lapuočių miškuose. O kaip pavasarį atrodo pušynai? Pušynai negali pasigirti tokia gausa augalų, nes čia prastesnis dirvožemis. Tačiau tik šiluose yra išlikusios gražiausios pavasarinės miškų gėlės - vėjalandės šilagėlės. Tai reta, saugoma  augalų rūšis. Jų žiedai panašūs į tulpių, nors smulkesni, violetiniai, apaugę gausiais švelniais pūkeliais, kurie saugo juos nuo pavasarinių šalnų.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės, kriminalai, gaisrai

2014 m. balandžio 16 d. trečiadienis Nr. 29 (1367)

Pavogė stalą

Balandžio 7 d. registruotas Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos raštas, kad atliekant Labanoro regioninio parko stovyklaviečių apžiūrą, buvo pastebėta, kad iš atokvėpio vietos prie kelio Lakaja-Kertuoja, esančios Labanoro seniūnijoje, dingo stalas. Padaryta 1700 Lt žala. Įvykis tiriamas.

Skaityti daugiau...