Mes turime 48 svečius online

Apsilankymų šiandien:336
Apsilankymų vakar:448
Apsilankymų šį mėn.:2372
Apsilankymų iš viso:398097

Motinos myli vien už tai, kad esame

2015 m. balandžio 29 d. trečiadienis, Nr.43 (1467)

Motinystės tema yra viena iš esminių bažnyčios sąvokų. Kai imame kalbėti apie pačią motinystę, tai pirmiausiai kyla mintis apie gyvenimą dėl kito, pasiaukojimą, davimą naujos gyvybės. O visa tai vainikuoja motinos meilė, kuri pasireiškia tuo, kad motinos myli vien už tai, kad esame, o ne už tai, kad esame geri ar kažkuo ypatingi. Motina myli, ir kai jos vaikai yra geri, o lygiai taip pat, kai jie yra blogi. Ir jie visada motinai lieka vaikai.

Skaityti daugiau...

 

Šūkio „Už permainas“ pergalė ir jo kelionės pradžia Švenčionių žemėje

2015 m. balandžio 29 d. trečiadienis, Nr.43 (1467)

Daugiau kaip 18 metų rajoną valdžiusį darbietį Vytautą Vigelį keičia naujas meras (liberalas zuokininkas) Rimantas Klipčius. Tiesioginiai merų rinkimai ir didelės gyventojų viltys, lūkesčiai užkrauna ant pečių nemažą naštą kiekvienam tiesiogiai išrinktam Lietuvos merui. Piliečiai tikisi, kad kažkas pasikeis rajone, bus geriau žmogui, bus linksmiau, aktyviau, daugės žmonių, jaunimo, gerės gyvenimas, bus daugiau investicijų, darbo vietų, nebebus stagnacijos, vyks progresas, žmonės bus laimingesni, bus gera. Skamba labai paprastai šie teiginiai, tačiau būtent juos žmonės naudoja savo kalboje ieškodami „permainų“. Kaip sakė vienas pirmojo Švenčionių rajono tarybos posėdžio stebėtojas: „Na, dabar lauksime pokyčių, gerų pasikeitimų rajone, kad kiekvienas žmogus pajustų“. Absoliučiai pritariu šiai minčiai, kad kiekvienas iš mūsų matytumėme rajone tas permainas, ir jos tiesiogiai mus liestų, mes jaustumėmės laimingesni, darydami ir kitus aplink save tokiais.

Skaityti daugiau...

 

Talkininkai švarino nubudusią gamtą

2015 m. balandžio 29 d. trečiadienis, Nr.43 (1467)

Aštuntą kartą visoje Lietuvoje vykusioje akcijoje „Darom“ aktyviai dalyvavo ir Švenčionių rajonas. 1300 užsiregistravusių akcijos dalyvių triūsė 43 vietovėse. Talkos dieną rajone surinkta apie 32 tonos šiukšlių, daugiausia buitinių, nors pasitaikė ir tokių kaip padangos. Akcijai buvo pasitelkta visa įmanoma technika. Kad po talkos neriogsotų šiukšlių kalnai, stengėsi jas išvežti tą pačią dieną. Vis dėlto keliose seniūnijose šiek tiek liko neišvežta, daugiausia tokių atliekų kaip padangos.

Skaityti daugiau...

 

Išvyka į Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą

2015 m. balandžio 29 d. trečiadienis, Nr.43 (1467)

Balandžio 10 dieną grupelė Zigmo Žemaičio gimnazijos mokinių su anglų kalbos mokytoja Diana Galatiltiene išvyko į Amerikos ambasadą. Kelionės tikslas buvo pamatyti ambasadą, pabendrauti su ten dirbančiais žmonėmis ir peržiūrėti bei aptarti filmą.

Skaityti daugiau...

 

Kai muzika džiugina sielas

2015 m. balandžio 29 d. trečiadienis, Nr.43 (1467)

Muzika – jausmų ir proto kalba.

Ji pakelia širdį į aukštumas.

Jos nežemiška harmonijos šviesa praskleidžia dangų.

Ramybė, meilė, gerumas užvaldo sielą ir Dievišku lengvumu nuskraidina ją.

Tokioje pakylėtoje būsenoje užgimsta kūrybinės mintys.

Algirdas Motuza

 

Jau tapo gražia tradicija, kad Pabradės meno mokykla kasmet sveikina pavasarį darniais ansamblių sąskambiais, o jaunieji muzikantai budina gamtą skambiais akordais, grįžtančius paukščius pasitinka nuostabiomis melodijomis. Ir šiais metais balandžio 11 d. jaunieji pianistai, jų mokytojai, draugai, bičiuliai bei tėveliai vėl susitiko IV muzikos ir meno mokyklų fortepijoninių ansamblių festivalyje „Dviese bus smagiau“.

Skaityti daugiau...

 

Švenčionių krašto autorių skaitymai

2015 m. balandžio 29 d. trečiadienis, Nr.43 (1467)

Lietuvos bibliotekininkų draugija šių metų balandžio 23-29 d. skelbia 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema – „Biblioteka: informacija ir žinios kiekvienam“. Šiandien biblioteka – tai laisvė rasti informaciją, kad ir kur būtum, tai galimybė prieiti prie milžiniškų mokslinės informacijos duomenų saugyklų, prie unikalių skaitmeninio kultūros paveldo archyvų.

Skaityti daugiau...

 

Geidžiamiausi išmanieji – už mažą „Pildyk“ kainą

2015 m. balandžio 29 d. trečiadienis, Nr.43 (1467)

Pavasaris – puikus metas pakeisti ne tik gyvenimo būdą ir garderobą, bet ir telefoną. Ypač, jei jau seniai norisi stilingo ir moderniausiomis funkcijomis aprūpinto išmaniojo.

Skaityti daugiau...