Mes turime 9 svečius online

Apsilankymų šiandien:13
Apsilankymų vakar:380
Apsilankymų šį mėn.:8350
Apsilankymų iš viso:313217

Jaučiasi šeimininko ranka

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

Patiems tvarkytis pigiau

„Ruošk roges vasarą“, - vadovaudamasis šiuo posakiu, Švenčionėlių seniūnas Antanas Juodaitis jau praėjusią savaitę seniūnijai parūpino sniego pūtiką šaligatvių valymui. Jis turėtų būti efektyvus pagalbininkas žiemą. Iki šiol galiojusi tvarka, kai gatvių tvarkymas buvo pagal sutartis atiduotas „Švenčionių švarai“, seniūno netenkina. Pasak jo, labai brangu, be to, jie pasirenka, ką valyti, ko ne, iš paskos reikia vėl siųsti žmones. Seniūnas planuoja šį darbą, taip pat ir kapinių priežiūrą atlikti savo jėgomis. Sniego pūtiką, kaip ir žolės pjovimo traktoriuką, žoliapjoves, seniūnija, pasitarusi su seniūnaičiais, pirko už seniūnijos bendruomenėms remti skirtas lėšas. Panaudojant lėšas štai taip koncentruotai, jos duoda kur kas daugiau naudos.

Skaityti daugiau...

 

Per 9 mėnesius – 44 eismo įvykiai, kuriuos sukėlė laukiniai žvėrys

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

Jau ir ruduo įpusėjo. Niūrios dienos, vis anksčiau temsta. Tai gerokai apsunkina eismo dalyvių gyvenimą, o ir eismo sąlygos kasdien vis sunkės. Į tai dėmesį atkreipti turėtų visi eismo dalyviai: pėstieji, dviratininkai, važnyčiotojai ir, žinoma, motorinių transporto priemonių vairuotojai. Juk nuo kiekvieno eismo dalyvio atsakingumo priklauso labai daug, kartais net žmogaus gyvybė. O kokia situacija rajono keliuose buvo per praeityje jau likusius 9 šių metų mėnesius? Apie tai ir kalbuosi su Vilniaus VPK Švenčionių r. PK Kelių policijos poskyrio viršininku Igor Anisin.

Skaityti daugiau...

 

Atvirame graplingo čempionate Švenčionyse – 60 dalyvių

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

Prieš 17 metų Švenčionyse pirmą kartą buvo surengtas dvikovinių sporto šakų turnyras. Ir organizavo jį savo veiklą 1997 m. Švenčionyse pradėjęs sporto klubas „Liūto narvas“ ir klubo vadovas ir treneris Dainius Burokas. Per tuos 17 metų buvo surengta įvairaus rango turnyrų, Švenčionyse savo jėgas išbandė ir pankrationą, ir bušido, ir muai-thai (Tailando boksą) kultivuojantys sportininkai, o šių metų spalio 12-ąją Švenčionyse, Švenčionių vidurinės mokyklos sporto salėje vyko atviras moksleivių graplingo čempionatas, kurį organizavo Švenčionių sporto klubas „Liūto narvas“, vadovas Dainius Burokas ir Lietuvos graplingo federacija, kuriai vadovauja ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žinomas sportininkas Kęstutis Smirnovas. Ir nors Lietuvos graplingo federacija įsikūrė tik šių metų pradžioje, bet, kad turi ateitį, parodė ir kartu su Švenčionių sporto klubu „Liūto narvas“ puikiai organizuotas moksleivių graplingo imtynių čempionatas, nes į varžybas suvažiavo apie 60 sportininkų iš Šakių sporto klubų „Audra“ ir „Ošimas“, Jurbarko sporto klubo „Pantera“, Vilniaus sporto klubo „Vale Tudo MMA akademija“, Molėtų sporto klubo „Igoramas“, Pakruojo sporto klubo „Skorpionas BJJ“, Jonavos sporto klubo „Sparta“, Kauno sporto klubo „Legion“ ir Švenčionių sporto klubo „Liūto narvas“. Tad varžybų dalyvių geografija gana plati.

Skaityti daugiau...

 

Kaimuose – Juditos Leitaitės romansų vakarai

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

Praėjusią savaitę Kaltanėnų, Pašaminės ir Trūdų kaimų gyventojai galėjo pasitikti savaitgalį dvasiškai pakiliai nusiteikę. Šių kaimų kultūros įstaigose koncertus surengė kamerinio dainavimo žvaigžde ir žaviausiu Lietuvos mecosopranu dažniausiai vadinama Judita Leitaitė. Lietuvių ir užsienio autorių romansus bei lyriškas dainas atlikusi dainininkė penktadienio vakarą daugeliui žmonių pavertė įsimintinu ir pripildė pačių geriausių emocijų, suvirpino iki pat sielos gelmių.

Skaityti daugiau...

 

Gyvenkime ir kurkime drauge

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

Vis dažniau apie žmogų su negalia – jo rūpesčius, poreikius ar pasiekimus kalba visuomenė, rašo spauda, rodo televizija. Smagu, kad, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, žmogus su negalia buvo „ištrauktas iš pogrindžio“, tapo svarbus valstybei.

Skaityti daugiau...

 

Miškininkai profesinę šventę paminėjo gerais darbo rezultatais

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

VĮ Švenčionėlių miškų urėdija savo profesinę šventę - Miškininko dieną pasitiko gerais darbo rezultatais. Urėdija patikėjimo teise valdo 43016 ha valstybinės reikšmės miškų, iš kurių 39747 ha įregistruoti Nekilnojamo turto registre. 2013 metais atkurta – 266,2 ha ir įveista 16,8 ha naujų miškų. Sodmenis miškų atkūrimui ir įveisimui urėdija užsiaugina medelyne, kurio plotas 27,3 ha. 2013 m. medelyne išauginta 1817,6 tūkst. vnt. sodmenų, iš jų 565 tūkst. vnt. lapuočių. Du trečdalius sodmenų urėdija sunaudoja savo reikmėms, kitus parduoda kitiems naudotojams. Vykdant „Ąžuolynų atkūrimo programą“, atkurta 10,3 ha, kai ąžuolas yra vyraujanti rūšis ir 3,0 ha, kai ąžuolas nėra vyraujanti rūšis.

Skaityti daugiau...

 

„Šokantys lapai“ Pabradėje

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

Nutilus mokytojų dienos šventei, šurmulys Pabradės „Ryto“ gimnazijoje nenurimo. Jį pratęsė Vilniaus krašto ateitininkų kuopų savaitgalis „Šokantys lapai“.

Skaityti daugiau...

 

Renovuotų daugiabučių padaugės ir Pabradėje

2014 m. spalio 18 d. šeštadienis Nr. 79 (1417)

Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė papildomą finansavimą dar vieno daugiabučio namo Pabradėje atnaujinimui.

Skaityti daugiau...