Mes turime 17 svečius online

Apsilankymų šiandien:101
Apsilankymų vakar:415
Apsilankymų šį mėn.:10963
Apsilankymų iš viso:327297

Įgyvendinus VVG verslo projektą, Švenčionėliuose atidaryti nakvynės namai

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Daug gerų pokyčių rajone pastaruoju laiku vyksta Vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ dėka, bebaigiančios įgyvendinti pirmąją savo Strategiją ir jau rengiančios Strategiją naujam 2014-2020 metų laikotarpiui. Kiekvienas litas panaudotas prasmingai. Vadinamieji minkštieji projektai praskaidrina kasdienybę renginiais, o verslo projektai turtina rajoną. Tiesa, norėtųsi, kad pastarųjų būtų daugiau. Projekto vadovė Violeta Guobytė pripažįsta, kad verslo iniciatyvų trūko, o naujoje strategijoje daugiausia dėmesio, taigi ir lėšų, skiriama būtent verslumo skatinimui ir darbo vietų kūrimui.

Skaityti daugiau...

 

Ministrė Algimanta Pabedinskienė: „Smurto šeimoje problemą gali išspręsti tik žmonių, bendruomenės neabejingumas“

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Lapkričio 25-ąją, Tarptautinę smurto prieš moteris dieną, šūkiu „Matyk. Atpažink. Netylėk!“ visoje Lietuvoje startuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuota informacinė kampanija „16 dienų be smurto“, skirta smurto artimoje aplinkoje prevencijai.

Skaityti daugiau...

 

Kristijoną Donelaitį mena Vilnija

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Šiemet sukanka 300 metų, kai gimė didis poetas, lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Pagrindinis jo kūrinys – poema „Metai“, kurioje jis aprašė kasdienį XVIII a. Mažosios Lietuvos kaimo gyvenimą keturiais metų laikais, kėlė žmonių lygybės idėją, aukštino darbą, dorą, žadino būrų tautinę savimonę, tautiškumą gretino su dorybėmis.

Skaityti daugiau...

 

Rudens šventės akcentas – šiaudai

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais pas mus vieši ruduo. Dienos trumpėja, orai vėsta ir paukščiai traukia į šiltuosius kraštus. Rudenį iš sodų, laukų ir daržų į rūsius ir sandėlius keliauja derlius, o kai jis sudorojamas – švenčiamos rudens šventės. O šiemet ruduo buvo ilgas, šiltas, tarsi vasaros tęsinys, tad daugelis rudens švenčių vyko lauke, švelniai glostant rudenio saulutei. Tokia šventė šiemet vyko ir Strūnos socialinės globos namų kieme. Jos tema – šiaudai. Senų senovėje į šiaudą žiūrėjo kaip į žmogaus kūną: šiaudas išnešioja varpą, kuri subrandina grūdą. Javai simbolizuoja nenutrūkstamą gyvybę. Jie ir vėl bus pasėti, vėl tęsis rugio gyvenimas. Todėl ir su šiaudais buvo elgiamasi pagarbiai. Juos naudojo stogams dengti, apavui (šiaudinės vyžos), skrybėlėms pinti, darydavo kalėdinėms eglutėms žaisliukus, muzikinius instrumentus ir, žinoma, sodus – kitaip dar vadinamus „mandalu“.

Skaityti daugiau...

 

Iš snūdulio pažadinanti knygos, poezijos ir dainos šventė

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Švenčionių r. savivaldybės viešojoje ir Švenčionėlių miesto bibliotekose vyko Juozo Žitkausko poezijos knygos „Budintis kalendorius“ pristatymas. Tai jau trečioji šio autoriaus knyga ir antroji – poezijos. Pirmoji išleista 2011 m. „Grafomano įšventinimas“, antroji – 2012 m. dokumentikos knyga „Tai – aš. Bardų istorija. Pirmasis tarptautinis festivalis“. Beje, J.Žitkauskas buvo ir pirmojo tarptautinio bardų festivalio Lietuvoje organizatorius.

Skaityti daugiau...

 

Švenčionėlių kultūros centro meno mėgėjų šventei žiūrovai ištikimi

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Švenčionėlių miesto kultūros centras kiekvienais metais surengia tradicinę meno mėgėjų šventę. Pasak kultūros centro direktorės Onos Raguckienės, tai prasminga ir populiari kultūros centre veikiančių ir kuriančių meno mėgėjų kolektyvų šventė. Šiuo metu Švenčionėlių miesto kultūros centre savo laisvalaikį leidžia apie pusantro šimto suaugusiųjų ir tiek pat vaikų bei jaunimo. Kūrybingi ir darbštūs kolektyvų vadovai didžiuojasi, kad gali suteikti kūrybinį džiaugsmą ir įprasminti mūsų visų laisvalaikį ir gyvenimą mažame miestelyje. Pasak Švenčionėlių kultūros centro meno vadovės Vidos Vilutienės, sudarytos sąlygos ir į kultūrinę veiklą įtraukti visoss gyventojų socialinės grupės, stiprinama ir saugoma savo regiono kultūros savitumas ir kultūros tradicijos. Meno mėgėjų šventė – tai tam tikras metų veiklos apibendrinimas, kūrybinių rezultatų apžvalga, nes visi meno mėgėjų kolektyvai parodo po kelis savo pačius geriausius numerius, kuriuos „nušlifavo“ ilgų repeticijų metu. Neabejotinai – tai tam tikras kultūrinis reiškinys, kurio ištikimiausi žiūrovai laukia visus metus ir gausiai renkasi į nemokamą koncertą.

Skaityti daugiau...

 

Ką reiktų žinoti apie antibiotikų vartojimą?

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Kiekvienais metais lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Ilgus dešimtmečius antibiotikais buvo išgydomos gyvybei pavojingos infekcijos. Tačiau pastaraisiais metais netinkamas antibiotikų vartojimas paskatino antibiotikams atsparių bakterijų atsiradimą ir plitimą. Kai žmogus suserga antibiotikams atsparios bakterijos sukelta infekcija, antibiotikai tampa neefektyvūs gydant šią infekciją ir liga trunka ilgiau arba jos eiga tampa sudėtingesnė. Atsparių antibiotikams bakterijų atsiradimas yra rimta visuomenės sveikatos problema, nes tokios bakterijos lengvai plinta visuomenėje.

Skaityti daugiau...

 

Jubiliejaus proga – autorinis vakaras

2014 m. lapkričio 26 d. trečiadienis Nr. 89 (1427)

Stanislovą Rumbutį pažįstu labai seniai. Kažkada kartu Švenčionėliuose karinio komisariato atsiųsti mokėmės trejetą mėnesių vairuotojo profesijos. Paskui retkarčiais susitikdavome. Gerokai nustebino Stanislovas, kai prieš kurį laiką pradėjo vadovauti ne tik Adutiškio miestelio klubui, bet ir Adutiškio kaimo kapelai bei padėjo Palmirai Krivickienei vadovauti Lazdinių-Adutiškio folkloro ansambliui.

Skaityti daugiau...