Mes turime 88 svečius online

Apsilankymų šiandien:236
Apsilankymų vakar:328
Apsilankymų šį mėn.:11266
Apsilankymų iš viso:590339

Pažadai – sumažinti smarvę

2016 m. liepos 27 d., trečiadienis, Nr.54 (1587)

Įvyko viešas UAB „Vėjinė“ kogeneracinės jėgainės, naudojančios biodujas, projekto svarstymas.

UAB „Vėjinė“ kiaulių komplekso kogeneracinės biodujų jėgainės statybos ir esamų tvartų modernizavimo (su gyvulių skaičiaus padidinimu), pertvarkant pagal ES aplinkosaugos, veterinarijos, higienos bei gyvulių gerovės standartų reikalavimus, poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita po viešo svarstymo Švenčionėlių seniūnijoje 2011-ųjų pavasarį buvo patvirtinta. Nors tada svarstyme dalyvavę gyventojai emocingai reiškė abejones ir priekaištus dėl plačiai sklindančios nuo fermų smarvės, ypač dėl planuojamo gyvulių skaičiaus padidinimo, PAV buvo patvirtinta su numatomu gyvulių skaičiaus padidinimu iki 16,5 tūkst. per metus. Įmonės atstovai, neneigė, kad smarvė sklinda, kaip neneigia to ir dabar: „Suprantama, juk kiaulės...“

Skaityti daugiau...

 

Statybos techninis prižiūrėtojas reikalingas ne dėl parašo

2016 m. liepos 27 d., trečiadienis, Nr.54 (1587)

Statybos techninės priežiūros naudos, statant ypatingus statinius ar modernizuojant pastatus, įrodinėti jau nereikia. Tačiau dažnas mažesnių pastatų statytojas įpareigojimą organizuoti statybos techninę priežiūrą vis dar laiko formaliu. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai pastebi, kad nedidelės statybos įmonės ar savo reikmėms pastatus statantys gyventojai techninio prižiūrėtojo samdymą sieja tik su papildomomis išlaidomis. Nesistengiantys turėti kvalifikuotą specialistą statybai prižiūrėti ir mokantys tik už parašą privalomuose statybos dokumentuose, statytojai iš tikrųjų veltui švaisto lėšas, įskaitant ir vėliau reikalingas brokui šalinti.

Skaityti daugiau...

 

Apie nuteistuosius ir smurtą

2016 m. liepos 27 d., trečiadienis, Nr.54 (1587)

Alternatyviomis bausmėmis nuteistųjų priežiūrą vykdo savivaldybių probacijos skyriai

Vadovaujantis šiuo metu galiojančiais teisės aktais, asmuo už padarytą nusikalstamą veiką teismo yra pripažįstamas kaltu ir priklausomai nuo padarytos veikos pavojingumo visuomenei sunkumo nuteisiamas pritaikant atitinkamą bausmę. Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse yra numatytos bausmės, tiek susijusios su laisvės atėmimu, tiek ir alternatyvios laivės atėmimui. Alternatyviomis bausmėmis nuteistų ir Švenčionių rajone gyvenančių asmenų priežiūrą vykdo Savivaldybių probacijos skyrius, kuris yra Vilniaus apygardos probacijos skyriaus padalinys. Priežiūros metu probacijos skyrius kontroliuoja, kaip nuteistieji vykdo teismo sprendimais jiems paskirtus įpareigojimus ar draudimus bei padeda šiems asmenis išlikti bendruomenės dalimi, t. y. probacijos skyriaus pareigūnai padeda nuteistiesiems spręsti jų socialines problemas (tarpininkauja įsidarbinant, padeda įsitraukti į socialinius ryšius bendruomenėje, nukreipia pas socialinius partnerius dėl socialinės pagalbos gavimo), taip pat organizuoja ir vykdo smurtinio elgesio keitimo bei kitokio pobūdžio programas.

Skaityti daugiau...

 

Eismo dalyvių kultūra – mūsų pačių rankose

2016 m. liepos 27 d., trečiadienis, Nr.54 (1587)

Eismo įvykių statistikos duomenys kas kartą džiugina vis labiau. Per paskutinį šių metų pusmetį Lietuvos keliuose žuvo 15,7 proc. mažiau žmonių nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Taip pat svarbu paminėti ir mažėjantį juodųjų dėmių bei avaringų ruožų skaičių keliuose.

Skaityti daugiau...

 

Policijos galvos skausmas - pasiklydę grybautojai

2016 m. liepos 27 d., trečiadienis, Nr.54 (1587)

Grybų sezonui prasidėjus, gyventojai plūsta į miškus. Tačiau ne visi gerai orientuojasi miškuose, dažnai pasiklysta. Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnams vis dažniau tenka ieškoti paklydėlių. Praėjusią savaitę Švenčionių policininkai net du kartus vyko į miškus ieškoti išėjusių grybauti ir miške pasiklydusių žmonių.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2016 m. liepos 27 d., trečiadienis, Nr.54 (1587)

Sumušė neblaivus sutuoktinis

Taip pat pirmadienį, Liepos 18 d., policijos pareigūnams teko ieškoti pasislėpusio įtariamojo smurtu Švenčionėlių miesto gyventojo. Žiauriai sumušta penkiasdešimtmetė moteris kreipėsi pagalbos į policiją. Ji teigė, kad kilus konfliktui tarp sutuoktinių, neblaivus vyras kumščiais trankė moterį ir brutaliai koja kelis kartus spyrė jai į veidą. Dėl stipriai sutrenktos galvos bei kitų patirtų sužalojimų moteris išvežta į Vilniaus RVUL neurochirurgo konsultacijai. Vyriškis iš namų paspruko.

Įvykis tiriamas. Asmuo, kaltinamas sukėlęs kitam žmogui fizinį skausmą ar sutrikdęs sveikatą, yra baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Skaityti daugiau...