Mes turime 38 svečius online

Apsilankymų šiandien:271
Apsilankymų vakar:822
Apsilankymų šį mėn.:19062
Apsilankymų iš viso:821892

Mišios prie atnaujinto Pašaminės kaimo kryžiaus

2017 m. birželio 21 d., trečiadienis Nr.45 (1674)

Istorinių šaltinių teigimu, dar prieš 1744 m. Pašaminės dvaro savininkas Stanislovas Narbutas fundavo pirmosios Pašaminėje Romos katalikų koplyčios statybą. 1780 m. sudaryta Pašaminės parapija, koplyčiai suteiktas bažnyčios rangas. 1760 m. Pašaminės dvarininkas Stanislovas Narbutas pasikvietė ir prie Pašaminės bažnyčios apgyvendino basųjų karmelitų vienuolius. Fundavo vienuolyno statybą. Vėliau vienuolynui buvo skirta žemės, jį rėmė dvarininkai. 1818 m. sena Pašaminės bažnyčia buvo nugriauta, o jos vietoje pastatyta to paties dydžio, tik aukšta akmeninė apmūryta plytomis bažnyčia. 1832 m. rugpjūčio 9 d. Rusijos caro valdžia dėl jaunųjų dvarininkų dalyvavimo 1831 m. sukilime dalį Pašaminės dvaro turto konfiskavo, o bažnyčią ir vienuolyną uždarė. Vienuolyno pastatus nusavino, religiniai reikmenys atiteko N.Strūnaičio ir Švenčionių bažnyčioms.

Skaityti daugiau...

 

Jukiškės kaimelio atminimą įamžino pašventintas kryžius

2017 m. birželio 21 d., trečiadienis Nr.45 (1674)

Vargu, ar lengvai pavyks suskaičiuoti per keletą paskutinių dešimtmečių Lietuvoje ir Švenčionių rajone išnykusius kaimus, vienkiemius. Melioracijos vajus prieš keturis dešimtmečius padėjo tašką ir nedidelio Jukiškės kaimelio (Švenčionių sen.) istorijoje. Išsivažinėjo čia gyvenusių žmonių palikuonys po tolimesnius ir artimesnius kaimus ir miestus.

Skaityti daugiau...

 

Devintinės Švenčionyse

2017 m. birželio 21 d., trečiadienis Nr.45 (1674)

Viena įspūdingiausių katalikų švenčių – Devintinės – prasideda devintos savaitės po Velykų ketvirtadienį ir švenčiamos 8 dienas. Būtinas ir įspūdingas devintinių elementas – iškilminga procesija su nešamu Švč. Sakramentu. Anksčiau Devintinės dar buvo vadinamos Dievo kūno švente.

Skaityti daugiau...

 

Lietuvos šimtmečio atspindžiai būsimoje Menų dienoje Mielagėnuose

2017 m. birželio 21 d., trečiadienis Nr.45 (1674)

Mielagėnuose liepos 1 dieną organizuojama Menų diena

Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo data. Daug renginių jau šiemet, norint tėvynę mylinčių žmonių širdis paruošti šventės iškilmėms, yra skiriama šiai datai. Vyriausybė yra patvirtinusi keturmetę šventės renginių programą, sugalvojusi, jungiančiąsias idėjas ir priemonių planus. Pagrindinės idėjos – prisiminti valstybę atkūrusius žmones ir nutiesti tiltus tarp kartų, tarp Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių. Suprantame tuos, kurie nusprendė užsieniuose ieškoti geresnio gyvenimo, ieškome ryšių su jais, mylime ir ilgimės jų, bet programoje akivaizdžiai pasigendama padėkos tiems, kurie šiandien yra Lietuvos provincijoje, kurie 50, 70, daugiau ar mažiau metų kūrė ją, puošė savo darbais ir idėjomis, kuriems sunkiomis įtampos sąlygomis pragyventi metai, stresai, darbai nepalankiomis sveikatai sąlygomis, rūpinimaisis vaikais, tėvais ir aplinka atėmė sveikatą. O taip norisi nutiesti tiltus tarp sveikais save vadinančių ir sveikatą praradusių, kuriems susirinkti reikia kiek palankesnių, jų galioms pritaikytų sąlygų... Tiltų reikia ir tarp tų, kurie neturi pareigos prižiūrėti sergančių artimųjų ar kaimynų ir tų, kuriems tai pavesta, kuriems taip lėmė susiklosčiusi situacija... Supratimo reikia...

Skaityti daugiau...

 

Lietuvos gyventojai pageidauja susigrąžinti protėvių pavardes

2017 m. birželio 21 d., trečiadienis Nr.45 (1674)

Daugėja Lietuvos  gyventojų, kurie nori įgyti  dvigubą pavardę, sudarytą iš skirtingų tėvų pavardžių. Tokia galimybė atsirado nuo šių metų pradžios, įsigaliojus Civilinio kodekso pakeitimams. Šiai procedūrai atlikti yra būtinas Teisingumo ministerijos leidimas.

Skaityti daugiau...