Mes turime 47 svečius online

Apsilankymų šiandien:4
Apsilankymų vakar:758
Apsilankymų šį mėn.:14347
Apsilankymų iš viso:888961

To dar nebuvo: meras – prieš redaktorių

2017 m. rugsėjo 16 d., šeštadienis Nr.67(1696)

Tai – moraline įvykio pusė, bet jau yra ir teisinis jo įvertinimas. Ant Lietuvos tarsi užslinko kažkoks chamizmo šešėlis – visuomenėje ima trūkti pagarbos. Tarsi tapo madinga iš aukšto žiūrėti į visus autoritetus – daug pasiekusius veikėjus, aukštą statusą turinčius, atsakingas pareigas užimančius žmones, pagaliau, vyresnius už save. Toks nepagarbos ir nemandagumo proveržis su teisinėmis pasekmėmis įvyko mūsų rajone metų pradžioje. Jo įvertinimo sulaukėme tik rugsėjo 11 d. Iki to buvo keli teismo posėdžiai.

Skaityti daugiau...

 

Padidėjęs kraujospūdis: dažnai nejaučiamas, bet labai pavojingas žudikas

2017 m. rugsėjo 16 d., šeštadienis Nr.67(1696)

Miršta milijonai

Kasmet pasaulyje dėl padidėjusio kraujospūdžio miršta maždaug 10 milijonų žmonių. Skaičiuojama, kad hipertenzija serga kas trečias suaugęs žmogus ir apie 2 procentus vaikų bei paauglių. Lietuvoje padidėjęs kraujo spaudimas yra nustatytas apie 50–60 proc. šalies gyventojų, kurių amžius nuo 25 iki 65 metų. Sulaukus 35 metų amžiaus kiekvienas žmogus bent 1 kartą per metus turėtų pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą.

Skaityti daugiau...

 

Rudeninės laukinių paukščių migracijos metu – papildomi apribojimai ūkinių paukščių laikymui

2017 m. rugsėjo 16 d., šeštadienis Nr.67(1696)

Rudeninė paukščių migracija vėl padidina paukščių gripo tikimybę. Nors Lietuvoje, išskyrus tuos kelis atvejus, kai pavasarį buvo rastos kelios negyvos paukščių gripu užsikrėtusios gulbės, daugiau atvejų neužfiksuota, kaip liaudis sako, kas pats saugosi, tą ir Dievas saugo. Tad vykstant paukščių migracijai ir Švenčionių VMVT darbuotojai, ir privatūs veterinarijos gydytojai turi papildomų rūpesčių. Apie tai kalbamės su Švenčionių VMVT vyriausiuoju veterinarijos gydytoju – inspektoriumi Gintaru MARKEVIČIUMI.

Skaityti daugiau...

 

Nepamirštamos Rimanto Nalivaikos susitikimų su vilkais akimirkos

2017 m. rugsėjo 16 d., šeštadienis Nr.67(1696)

Nufotografuoti vilką gamtoje – visų gyvąją gamtą fotografuojančių fotografų svajonė, nes vilkas, ko gero, ne tik atsargiausias, bet ir gudriausias mūsų miškuose gyvenantis žvėris. Nors kalbame apie vilkų perteklinę gausą Lietuvoje, bet tik retam pavyksta pamatyti natūralioje gamtoje šį gudrų plėšrūną. Čia tik pasakose lapė gudruolė sugeba vilką aplink pirštą apvynioti ir įtikinti su uodega žvejoti. Realybėje viskas atvirkščiai. Pažiūrėkime, kiek įvairiausių lapių fotografijų ir parodose, ir virtualiuose tinkluose, o su vilkais prasčiau. Žinoma, išskyrus tuos atvejus, kai fotografuojama nacionaliniuose parkuose ar draustiniuose.

Skaityti daugiau...

 

Tyrimas: 60 proc. medikų mano, kad tuo pačiu bendriniu pavadinimu vadinami vaistai skiriasi

2017 m. rugsėjo 16 d., šeštadienis Nr.67(1696)

Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos ir Sveikatos žurnalistų asociacijos užsakymu liepos mėnesį tyrimų bendrovės „Spinter“ atliktas bendrosios praktikos gydytojų ir gydytojų specialistų tyrimas atskleidė, kad didžioji dalis gydytojų Lietuvoje pataria pacientams, kurį konkretų vaistą ligai gydyti rinktis ir tai daro norėdami padėti išvengti galimai neigiamo psichologinio poveikio arba dėl galimo nepilnaverčio naujo vaisto poveikio.

Skaityti daugiau...

 

Lietuvos paribio kultūros sargas – Marijonas Savickas

2017 m. rugsėjo 16 d., šeštadienis Nr.67(1696)

Dauguma atvykstančiųjų į Ignaliną nuo Vilniaus pravažiuoja nuorodą į Ceikinius.  Šis Lietuvos kampas ne ką mažiau vaizdingas nei Aukštaitijos NP kalvynai. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad anksčiau – prieš kokį 70 tūkst. metų visa ši teritorija buvo jūros dugnas. Nutirpęs ledynas 2 km už Ceikinių paliko penktą pagal aukštį - 288,9 m Lietuvos kalvą – Nevaišius (Aukštojo kalva – 293,8 m, Ladakalnis – 175 m). Aukščiausiomis keteromis pravingiuoja Nemuno ir Dauguvos upių takoskyra. Ateina ji pro Ceikinius nuo Švenčionių, nusitęsia Daugėliškio, vėliau Zarasų pusėn. Šio krašto aukštumos – aukštupių žemė. Prof. Č.Kudaba Ceikinius vadino kalnų kaimeliu ir labai įspūdingai pasakodavo apie įstabų kaimo aidą, informuojantį kas, ką kokiame kaimo kampe veikia, kokias dainas dainuoja... Nuo senovės prekybinis ir karinis kelias, jungęs Vakarų ir Centrinę Europą su Rytų Europa, ėjo per Vilnių, Pabradę, pro karališkąjį Mindaugų dvarą Švenčionyse, Vidžius, Drūkšių pilį, Daugpilį į Rygą. Šį kelią rusų kronikos minėjo jau XI – XIII a. aprašydamos lietuvių ir slavų kovas. Pietrytinė Ignalinos rajono pusė papuolė į aktyvaus judėjimo zoną todėl joje jau buvo daug dvarų, nes vietovę „raižė“ keliai.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2017 m. rugsėjo 16 d., šeštadienis Nr.67(1696)

Įsilaužta į ligoninės buhalteriją

Rugsėjo 11 d. Švenčionių r. PK buvo pranešta, kad Švenčionių rajono ligoninės patalpose kažkas įsibrovė į buhalteriją. Pareigūnai, nuvykę į įvykio vietą, nustatė, kad, išlaužus durų spynos liežuvėlį, buvo įsibrauta į buhalterijos patalpas, kur iš ten esančio stalčiaus dingo raktai nuo seifo, taip pat kompiuterinė laikmena. Seifas užrakintas, aiškinamasi ar kas nors dingo iš seifo. Iš šalia esančios patalpos taip pat dingo raktai nuo buhalterės kabineto, tualeto, virtuvėlės. Nuostolis tikslinamas.

Skaityti daugiau...