Mes turime 32 svečius online

Apsilankymų šiandien:78
Apsilankymų vakar:373
Apsilankymų šį mėn.:451
Apsilankymų iš viso:294275

Unikalus akmenų parkas Dvarciškių kaime

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Prieš keletą metų sugrįžęs į gimtąjį Dvarciškių kaimą Vytautas Misiūnas pradėjo kurti unikalų akmenų parką. Kitą žodį, ko gero, būtų sunku surasti norint apibūdinti tą didingą, unikalų vieno žmogaus sukurtą akmenų pasaulį. Tiesa, dar būtų galima pavadinti muziejumi, bet tai nė kiek nekeičia pačios esmės – tos nuostabos, kuri užvaldo, kai pamatai ir bandai patikėti tuo, kad visa tai padarė vienas žmogus.

Skaityti daugiau...

 

Rajono moksleivius vežios dar du nauji geltoni autobusai

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Ketvirtadienį, rugpjūčio 28 d., Nepriklausomybės aikštė šalia Seimo atrodė neįprastai – pilnutėlė balionais papuoštų geltonų autobusų. Beveik visų rajonų savivaldybių vadovai, švietimo įstaigų atstovai laukė iškilmingo momento – šių autobusų perdavimo šeimininkams.

Skaityti daugiau...

 

Rugsėjo 1-oji vėl kviečia į mokyklas

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Vasara skaičiuoja paskutines dienas. Po poros dienų ruduo, kurio pirmoji diena mums visiems reikšminga ir svarbi – Mokslo ir žinių diena, atverianti mokyklų duris tūkstančiams moksleivių ir gausiai pedagogų bendruomenei. Apie artėjančius mokslo metus kalbamės su rajono savivaldybės Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Danute VIGELIENE.

Skaityti daugiau...

 

Rugsėjo 1-ąją policijos pareigūnai budės prie visų mokyklų

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Šią savaitę baigiasi ne tik vasara, bet ir moksleivių atostogos. Pirmadienį, rugsėjo 1-ąją, šimtai šventiškai pasipuošusių mokinių skubės į mokyklas. Pirmoji mokslo metų savaitė reikalauja padidinto atsargumo iš visų eismo dalyvių, ypač vairuotojai turi būti atidūs, nes vaikai pirmomis dienomis dažniausia vis dar gyvena pasibaigusių atostogų nuotaikomis, o apie atsargumą pamiršta. Kokių priemonių, užtikrinančių į mokyklas skubančių mokinių saugumą, imsis Vilniaus AVPK Švenčionių RPK policijos pareigūnai? Apie tai ir papasakojo Vilniaus AVPK Švenčionių RPK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Arvydas Grigianecas.

Skaityti daugiau...

 

Didelis džiaugsmas – ieškoti ir atrasti

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Pabradės „Žeimenos“ gimnazija sėkmingai užbaigė daugiašalį Comenius projektą „Talentų paieška“. Dvejus metus (2012-2014 metais) bendradarbiavome su Lenkijos (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Syryni Szkoła Podstawowa im. Romana Dworczaka) ir Jungtinės Karalystės (Castle Primary School in Northampton) mokyklų mokytojais ir mokiniais. Projektą koordinavo Lenkijos mokykla.

Skaityti daugiau...

 

Baltijos kelio 25-mečiui – rekordinė Lietuvos trispalvė

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Šiemet, rugpjūčio 23-ąją, sukako 25 metai, kai trijų Baltijos valstybių piliečiai rankų vainiku apjuosė savo laisvę, saugodami ją kaip kūdikį, tvirtai spausdami prie savęs ir pranešdami pasauliui apie savo apsisprendimą būti laisviems. Atsigręždami į istorijos vingius, prisiminėme, kad 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos tautos išreiškė norą būti laisvos ir apie 2 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių grandinė nusitiesė nuo Vilniaus per Rygą iki Talino.

Skaityti daugiau...

 

Švenčionėlių parapija rudenį pasitinka jaunimo ir vaikų sambūriu

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Vasarai baigiantis rugpjūčio 26, 27, 28 dienomis Švenčionėlių Šv. Edvardo parapijoje vyko jaunimo ir vaikų susirinkimai. Užsiėmimai kasdien vyko nuo 11 val. iki vakaro. Jų metu vyko katechezė, žaidimai, atradimai, kartu buvo giedama, meldžiamasi, aiškinamasi tikėjimo tiesos, diskutuojama. Užsiėmimams vadovavo linksmi vadovai – vyresniųjų klasių moksleiviai.

Skaityti daugiau...

 

Trečiajame paplūdimyje prie Žeimenos – paskutiniai štrichai

2014 m. rugpjūčio 30 d. šeštadienis Nr. 65 (1403)

Per vasarą Švenčionėlių trečiasis paplūdimys prie Žeimenos upės pasikeitė neatpažįstamai – čia baigiamas vykdyti pagal „Vietos plėtros 2009-2014 metų strategija“ prioritetą „VVG teritorijos atnaujinimas ir plėtra siekiant gerinti gyventojų gyvenimo kokybę“ projektas „Žeimenos paplūdimio, sporto ir vaikų žaidimų aikštelių įrengimas ir pritaikymas Švenčionėlių bendruomenės poreikiams tenkinti“. Švenčionėlių bendruomenė „Žeimena“ kartu su pirmininke Danute Vigeliene aktyviai dalyvavo visuose projekto vykdymo etapuose, ypač – talkoje. Gausi bendruomenė svariai prisidėjo savanorišku darbu, kad paplūdimys būtų erdvus, funkcionalus, patrauklus ir atitiktų visus aplinkosauginius, techninius ir kitus projekto įgyvendinimui privalomus reikalavimus. Paskutiniai štrichai – vejos sėja. Šiam darbui kaip tik pasitaikė darganotos, tačiau ramios ir nevėjuotos dienos. Taigi buvo lengva teritoriją išlyginti sugrėbstyti, pasėti žolės sėklas, o po to suvoluoti. Vyrai dar tuo pačiu su grėbliais palygino ir tinklinio aikštelę, surinko dar likusias pakraščiuose šakas.

Skaityti daugiau...