Mes turime 23 svečius online

Apsilankymų šiandien:65
Apsilankymų vakar:264
Apsilankymų šį mėn.:7579
Apsilankymų iš viso:282745

Negalia – ne kliūtis būti aktyviam

2014 m. liepos 23 d. trečiadienis Nr. 55 (1393)

Švenčionėlių socialinių paslaugų centre veikia Dienos centras žmonėms su negalia

Į žmogų su negalia mes vis dar žiūrime su užuojauta, skausmu ir vis dar stengiamės išlaikyti tam tikrą atstumą. Kai kurie iš mūsų visuomenės tarpo jaučiamės bejėgiai bendraudami su negalios ištiktais žmonėmis. Mes nežinome, kaip reikėtų su jais elgtis ar užmegzti kontaktą, nes jie yra jautrūs bet kokiai pasakytai minčiai. Mes bėgame nuo savo bejėgiškumo paslėpdami juos. Taip išvengiame būtinybės juos matyti. Kai kurie iš jų daugeliui sukelia neestetišką ar bauginantį įspūdį, nes jie atrodo kitokie ir elgiasi ne taip, kaip mes tikimės. Baimė užkerta kelią juos pažinti, suprasti, bendrauti. Žinių stoka teikia mūsų destruktyviai vaizduotei daugiau erdvės. Tad negalios fenomenas daugeliui suprantamas ir priimamas kaip negatyvas. O juk neįgalieji taip pat gali sportuoti ir kurti bei aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Jau XVIII a. Prancūzijoje buvo suvokta, jog negalia tai nėra kliūtis kurti meną ar realizuoti save visuomenėje.

Skaityti daugiau...

 

Per pirmąjį 2014 m. pusmetį eismo nelaimėse žuvo 2 žmonės

2014 m. liepos 23 d. trečiadienis Nr. 55 (1393)

Beveik kas dieną iš televizijos, radijo, spaudos ar interneto sužinome apie eismo nelaimes ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. O kokia situacija buvo Švenčionių rajone per pirmą šių metų pusmetį? Apie eismo įvykius, jų pasekmes ir problemas, susijusias su Kelių eismo taisyklių pažeidimais, sutiko pasikalbėti Vilniaus AVPK Švenčionių RPK Kelių policijos poskyrio viršininkas Igor Anisin.

Skaityti daugiau...

 

Senųjų tradicijų vėrinys Stanislavavo dvare

2014 m. liepos 23 d. trečiadienis Nr. 55 (1393)

Praėjusiais metais, kaimo bendruomenėje „Vystutis“ buvo įgyvendintas projektas „Švenčionių senųjų amatų šventė“. Projektas buvo sėkmingas, susilaukė didelio susidomėjimo. Jo metu buvo demonstruojami senieji amatai. Kaimo jaunimas, vaikai susidomėjo senaisiais amatais ir panoro jų išmokti. Todėl šiais metais pratęsėme pradėtą veiklą: buvo laimėtas ir įgyvendintas projektas „Senųjų tradicijų vėrinys Stanislavavo dvare“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projekto metu birželio-liepos mėnesiais Švenčionių miesto kultūros centro Stanislavavo filiale jaunimui ir vaikams buvo organizuoti edukaciniai užsiėmimai: juostų pynimas, audimas, verpimas, krepšių pynimas ir šiaudinių sodų rišimas. Užsiėmimams vadovavo patyrę meistrai. Į užsiėmimus noriai rinkosi ne tik Stanislavavo kaimo bendruomenės vaikai ir jaunimas, bet ir švenčioniškiai.

Skaityti daugiau...

 

Programa „Pažink ir saugok“ skatino stovyklautojus pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją

2014 m. liepos 23 d. trečiadienis Nr. 55 (1393)

Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras jau trečius metus dalyvauja Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamame projekte TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“), kurio dėka šiais metais 14 socialiai remtinų vaikų turėjo galimybę dalyvauti stovykloje nemokamai, 99 vaikams kelialapio kaina buvo sumažinta 30 proc., o 3 užsienyje gyvenantiems ir Lietuvos pilietybę turintiems vaikams poilsis stovykloje kompensuotas 50 proc. Šią vasarą vykdant projektą TAPK, atsižvelgiant į aktualias nūdienos problemas, išnaudojant turimas galimybes bei stengiantis puoselėti augančios kartos pagarbų santykį su gamta, pasirinkta ekologinė-gamtosauginė programa „Pažink ir saugok“, kurioje dalyvavo vaikai iš Klaipėdos, Vilniaus, Utenos, Kupiškio miestų ir Vilniaus, Ignalinos, Švenčionių rajonų bei kelios lietuvaitės, atvykusios iš Airijos.

Skaityti daugiau...

 

Iš Europos čempionato su bronza

2014 m. liepos 23 d. trečiadienis Nr. 55 (1393)

Jau daugelį metų Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ organizuoja rajone svarsčių kilnojimo taurės varžybas. Į varžybas atvyksta geriausi sportininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos. Mūsų jaunimui yra į ką lygiuotis ir iš ko mokytis. Per šį laikotarpį Adutiškio vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojai Vismantas Kujelis ir Josifas Jarošas paruošė daug respublikos čempionų ir rekordininkų: Tomas Stūglys, Andrius Raketis, Linas Bielinis, Andrius Vaitekėnas, Laurynas Raketis ir kiti.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės, kriminalai, gaisrai

2014 m. liepos 23 d. trečiadienis Nr. 55 (1393)

Sumušė Baltarusijos pilietį

Registruotas R.A., gyv. Baltarusijos Respublikoje, pareiškimas, kad apie 18.30 val. Švenčionėliuose, vairuojant jam priklausantį automobilį „Nissan-Almera“, ant kelio išbėgo grupė jaunuolių, kurie jį sumušė ir apgadino automobilį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str. 1 d.

Skaityti daugiau...