Mes turime 427 svečius online

Apsilankymų šiandien:375
Apsilankymų vakar:965
Apsilankymų šį mėn.:20966
Apsilankymų iš viso:771957

Dieviškosios meilės ir prisikėlimo galia

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

Velykos – tai šventė, kuri mus, krikščionis, kviečia priimti savo širdin, savo sielos gelmėn Prisikėlusįjį – iš kapo žengiantį Jėzų; atsinaujinusiu ir mylinčiu tikėjimu, veikiant Šventajai Dvasiai. Kartu su Jėzaus Motina Marija priimkime pašlovintąjį Jėzų. Kristus gyvena mūsų širdyse per tikėjimą, jis esti mumyse, idant pašlovintų mumyse Tėvą ir išreikštų jam savo beribę meilę – meilę, nugalinčią blogį, mirtį, visas kančias ir liūdesį. Vis dar esame šios žemės keleiviai, tad priimkime Kristų tikėjimu, viltimi ir meile, bet žinodami, kad jo pergalė mums jau duota, ji priklauso mums – tiek, kiek norime jos priimti. Todėl atverkime širdis Tėvo dovanai!

Skaityti daugiau...

 

Velykos: vandens, ugnies ir margučio stebuklingoji galia

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

Pabaiga. Pradžia Nr.27.

 

Margutis – simbolių ir spalvų skambesys

Pavasarį vėl iš naujo atgimstant gamtai, kiaušinis įgydavo nepaprastą, magišką reikšmę. Prosenoviškas kiaušinių marginimo paprotys atsirado pirmykštėje bendruomenėje. Pirmieji ornamentuoti lukštai datuojami III tūkst. p.m.e. Tiek mūsų, tiek kitų tautų mituose pasakojama apie milžinišką antį, padėjusią didžiulį kiaušinį. Tas kiaušinis iškrito iš lizdo ir sudužo. Iš trynio atsirado žemė, iš baltymo – vandenys, iš lukšto – dangaus skliautas su žvaigždėmis. Taigi, kiaušinio simbolinė prasmė – gyvybės pradžia. Jo maginę reikšmę žadinti gyvybės jėgas didino dažymas ir marginimas įvairiais archaiškais simboliais. Tų ornamentais vėliau virtusių simbolių skutinėtuose ir vašku margintuose margučiuose galima rasti ir dabar. Tai apskritimas – šildytoja ir gaivintoja saulė, augalus veikiantis mėnulis; svastika, kartais primenanti sūkurėlį – visame pasaulyje žinomas ugnies, energijos ženklas, gerovės ir laimės linkėjimas; spiralės „žalčiukai“ – gyvybingumas; kryžius – pasaulio modelis, moteriškojo (žemiškojo) ir vyriškojo (dangiško) pradų jungtis; rombas, sudarytas iš trikampių – visata. Margučiuose dažnai įvairiausiais pavidalais vaizduojamas Gyvybės medis – šakelė, augalas. (A.Kargaudienė). Pačiuose seniausiuose margučiuose ir randame pavaizduotą mėnulį, žvaigždes, saulę, žaltį, deivę Ladą, Medį.

Skaityti daugiau...

 

Savivaldybė neturi kur dėti pašalpoms skirtų pinigų. Rajone vargšų neliko?

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija stebi paradoksą: savivaldybėms lėšų socialinei apsaugai trūksta, bet turimos nepanaudojamos. Situaciją analizavo ir apibendrino SADM viceministras Eitvydas Bingelis.

Skaityti daugiau...

 

Muzikos ir dailės šventė

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

„Muzika - trys skiemenys, šešios raidės ir dar daugybė kitų dalykų, kurių neįmanoma aprašyti žodžiais ar parodyti veiksmais. Juk jos reikia klausytis...“

Kiekvieną pavasarį Pabradės meno mokykloje vyksta džiugi šventė. Šių metų balandžio 1 dieną įvyko VI muzikos ir meno mokyklų fortepijoninių ansamblių festivalis „Dviese bus smagiau“. Festivalyje dalyvavo 44 ansambliai, iš viso 84 mokiniai iš Vilniaus B.Dvariono DMM, Jašiūnų, Švenčionėlių, Nemenčinės, Molėtų, Pabradės meno mokyklų. Dalyvius ruošė 16 mokytojų.

Skaityti daugiau...

 

Balandžio danguje: priartėjęs Jupiteris ir Lyridų meteorų žybsniai

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

Pasitrauks žiemos žvaigždynai

Balandžio vakarais žiemos žvaigždynai vienas paskui kitą trauksis už vakarų horizonto: Didysis šuo ir Mažasis šuo, Šienpjoviai, Tauras... Mėnesio pabaigoje jie jau skendės vakaro žarose ir sugrįš atgal tik besibaigiant vasarai. Pietuose po aukštai iškilusiais Didžiaisiais grįžulo ratais įspūdingai spindės išraiškingas Liūto žvaigždynas. Kiek žemiau ir kairiau nuo jo žvilgsnį trauks tekanti Mergelė su savo ryškiausia Spikos žvaigžde ir šiek tiek aukščiau virš jos atsidūrusia itin ryškiai švytinčia Jupiterio planeta. Dar kairiau ir aukščiau išsiskirs Jaučiaganys su ryškiuoju Arktūru. Dešiniau nuo Liūto žvaigždyno žėrės įspūdingieji Dvyniai su savo šviesiausiomis Polukso ir Kastoro žvaigždėmis. Tarp Dvynių ir Liūto spingsės neryškios Vėžio žvaigždyno žvaigždelės. Palei šiaurės rytų horizontą Lyros žvaigždyne išsiskirs ryškiausioji Lyros žvaigždyno žvaigždė – Vega.

Skaityti daugiau...

 

Vilija Blinkevičiūtė: apie darbą Europos Parlamente ir moterų problemas

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

Su Vilija Blinkevičiūte kalbamės apie darbą Europos Parlamente ir  moterų problemas

Skaityti daugiau...

 

„Camelia“ vaistininkė pataria: 5 būdai sveikti pigiau

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

Užklupus bet kokiai ligai ar negalavimui, žmonės ieško būdų, kaip greičiau pasveikti. Tačiau skuba ir neapgalvotas gydymosi būdo pasirinkimas gali ne tik nepadėti, bet dar ir gerokai piniginę ištuštinti. Švenčionėliuose esančios Mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Aurelija Stukaitė sako, kad laiku ir tinkamai pradėjus gydymą, jis gali būti visai nebrangus, be to, kur kas efektyvesnis nei skubotas įvairiausių vaistinių preparatų vartojimas. Specialistė pataria, kaip kuo greičiau ir pigiau vėl susigrąžinti sveikatą ir gerą savijautą.

Skaityti daugiau...

 

Areštinėje rasta narkotikų

2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis Nr.28 (1657)

Balandžio 11 d. apie 3 val. Vilniaus apskr. VPK Švenčionių r. PK areštinėje, kameroje, pas nuteistuosius pagal LR BK 178 str. 2 d. (vagystė) (g. 1991 m.),  LR BK 150 str. 2 d., 149 str. 2 d. (seksualinis prievartavimas, išžaginimas) (g. 1997 m.) bei nuteistąjį pagal LR BK 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas) (g. 1993 m.) rasta ir paimta 35 vnt. tablečių, įtariama, narkotinės medžiagos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 259 str. 1 d.

PD inf.