Mes turime 59 svečius online

Apsilankymų šiandien:275
Apsilankymų vakar:760
Apsilankymų šį mėn.:5444
Apsilankymų iš viso:659368

Kaip per metus praturtėti?

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

Ilgai besikaupusias skolas meras galimai susitvarkė per rekordiškai trumpą laiką ir jau pradėjo pakrantes supirkinėti. O čia ir savivaldybės projektai, kaip tie poetiški rūkai, ta pačia kryptimi driekiasi...

Skaityti daugiau...

 

Mažiau gimsta, mažiau ir miršta...

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

Štai ir baigėsi kalendorinis 2016-ųjų ruduo. Pradėjome skaičiuoti ne tik pirmojo kalendorinės žiemos mėnesio, bet ir paskutinio šių metų mėnesio dienas. O koks buvo rudens finišas? Koks buvo gana žiemiškas lapkritis demografinėje plotmėje?

Skaityti daugiau...

 

Kultūros ministras įgyvendino viską, ką planavo

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

Ekonomistas, teisininkas Šarūnas Birutis Kultūros ministerijai vadovavo lygiai ketverius metus. Likus kelioms dienos iki ministrų pasikeitimo, Š.Birutis sakė, kad padarė tai, ką planavo ir tikisi darbų tęstinumo. „Galiu pasidžiaugti, kad po šios kadencijos būsiu ramus dėl to, kad kultūra jau administruoja Europos Sąjungos lėšas, kultūros darbuotojai gauna perpus didesnį atlyginimą, pakeista valstybės lėšų investavimo tvarka, kuri sutaupys valstybei ne vieną milijoną,  o kultūros edukacijos programos sudomino per 200 tūkst. vaikų ir jaunimo šalies regionuose”, - sako Šarūnas Birutis, pirmasis kultūros ministras ministerijai vadovavęs visą kadenciją.

Pokalbis su kadenciją baigiančiu kultūros ministru Šarūnu BIRUČIU.

Skaityti daugiau...

 

Skaitytojų nuomonė. Kas tempia rajono valdžią atgal?

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

Į mokyklas grįžta valdiškos valgyklos ir valytojų etatai

Rajono savivaldybės tarybos posėdžio apžvalgos pirmą dalį baigėme klausimu skaitytojams – kodėl rajono valdžia išstumia verslą ir pasiglemžia jam priklausančias funkcijas. Drauge ieškojome priežasčių, kodėl rajono valdžia taip keistai elgiasi, net pažeisdama įstatymus, žengia žingsnį atgal: grąžina į rajono mokyklas sovietinius reliktus – valdiškas valgyklas ir valytojas. Šis sprendimas užkrauna mokyklų vadovams viešojo maitinimo, švaros ir higienos, viešųjų pirkimų kontrolę. Tuo tarpu švietimo įstaigų vadovai visą dėmesį turėtų skirti ugdymo procesui. Meras sako, kad mokyklų vadovai patenkinti. O kas gi išdrįs kitaip?

Skaityti daugiau...

 

Lietuva - mano namai. Dieve, laimink Latviją, Lietuvą ir Estiją

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

2016 m. lapkričio 18 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje skambėjo Latvijos ir Lietuvos himnai. Čia vyko Latvijos Respublikos nepriklausomybės 98-ųjų metinių iškilmingas minėjimas, kuriame dalyvavo Latvijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Einaras Semanis (Einars Semanis). Į šventinį renginį taip pat atvyko Latvijos 1991 metų barikadų statytojų Marupės bendrijos atstovai Janis Ozols (bendrijos vadovas) ir Laura Liepkalne, Lietuvos latvių visuomeninių organizacijų koordinacinės tarybos pirmininkė Gunta Rone, buvęs Ukrainos ambasados Lietuvoje darbuotojas Mikola Dziadzinas (Mikola Dziadzin), Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis, prof. Valdas Rakutis, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir Vilniaus miesto svečiai.

Skaityti daugiau...

 

Tolimųjų reisų vairuotojų darbe romantikos nėra

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, palengva traukiantis ekonomikai, pradėjo mažėti ir krovinių pervežimas, o tuo pačiu ir vairuotojų poreikis. Nemaža jų dalis pradėjo ieškoti darbo transporto įmonėse, dirbančiose Europoje. Pavojingiausi reisai tuomet buvo į Rusiją, bet žmonės važiavo rizikuodami. Juk reikėjo šeimas išmaitinti, už butus ar kreditus sumokėti. Ko gero, neužteks nei rankų, nei kojų pirštų suskaičiuoti mano pažįstamiems vairuotojams, kurie dirba tolimųjų reisų vairuotojais. Tarp jų – ir mano brolis Jonas, ne vienerius metus važinėjantis po Vakarų Europą. Jį ir paprašiau papasakoti apie tolimųjų reisų vairuotojo darbą. Ir ar daug tame darbe romantikos. Juk važiuoti tenka ir per Paryžių, ir Londoną bei kitus žymius Europos miestus.

Skaityti daugiau...

 

Rajone išaugo sergamumas vėjaraupiais

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyrius, remdamasis Švenčionių rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų duomenimis, informuoja, kad lapkričio mėnesį rajone padaugėjo sergančiųjų vėjaraupiais. Per praėjusį mėnesį registruoti net 29 šios ligos atvejai. Visi sergantieji – Švenčionių pradinę mokyklą ir lopšelį-darželį „Gandriukas“ lankantys vaikai. Iki lapkričio mėnesio, 2016 metais Švenčionių rajone iš viso buvo registruoti 38 vėjaraupių atvejai, iš jų 33 – vaikų tarpe.

Skaityti daugiau...

 

Nuo gruodžio 1 d. – nauja apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų struktūra: mažiau vadovų, daugiau dėmesio aptarnavimo kokybei

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis Nr.90 (1623)

Nuo gruodžio 1 d., pertvarkius apskričių teritorinius padalinius, kaip savarankiški juridiniai vienetai apskrityse veiks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių Valstybinės mokesčių inspekcijos. Naujoji struktūra mažins administravimo kaštus, užtikrins teigiamus pokyčius vadyboje, skiriant daugiau dėmesio mokesčių mokėtojų aptarnavimui.

Skaityti daugiau...