Mes turime 12 svečius online

Apsilankymų šiandien:136
Apsilankymų vakar:279
Apsilankymų šį mėn.:6720
Apsilankymų iš viso:291079

Afrikinis kiaulių maras priartėjo prie Švenčionių rajono

2014 m. rugpjūčio 20 d. trečadienis Nr. 62 (1400)

Kai 2013 metų pabaigoje pradėta kalbėti apie afrikinio kiaulių maro pavojų, matyt, ne vienas kiaulių augintojas pagalvojo, kad tai tik gąsdinimai, o visos biologinės saugos priemonės į buferinę zoną patekusiose teritorijose niekuo nepagrįstos. Deja, paaiškėjo, kad ir tos rimtos saugos priemonės šimtu procentų negali apsaugoti nuo afrikinio kiaulių maro viruso. Akivaizdus pavyzdys – modernus kiaulininkystės kompleksas Ignalinos rajone, kai teko dėl afrikinio kiaulių maro sunaikinti beveik 20 tūkst. kiaulių. Iki šiol užfiksuoti maro židiniai buvo bent šiek tiek toliau nuo mūsų rajono, bet praeitą savaitę buvo pranešta apie dar vieną afrikinio kiaulių maro židinį kaimyniniame Ignalinos rajone, Šilaikiškės k., Ceikinių sen., o tai jau visai šalia Švenčionių rajono. Apie priemones, kurių bus imamasi mūsų rajone, paprašiau papasakoti Švenčionių VMVT viršininką Gediminą Adomavičių.

Skaityti daugiau...

 

Paplūdimyje – „Žeimenos“ bendruomenės talka

2014 m. rugpjūčio 20 d. trečadienis Nr. 62 (1400)

Jau rašėme, kad Švenčionėlių trečiasis paplūdimys įgauna gražų ir išpuoselėtą veidą, tuo džiugindamas šį paplūdimį pamėgusius švenčionėliškius ir svečius. Čia atsirado daugiau erdvės ir civilizuotam žmonių poilsiui skirtų įrenginių: tvirtas ir patogus tiltas į Žeimenos upę, kopėtėlės į vandenį nuo jo, pėsčiųjų takas, pastatytas informacinis stendas, dvi persirengimo kabinos, 6 šiukšliadėžės, 6 suolai, dvivietis tualetas, sūpynės ir sūpynės-svarstyklės, smėlio dėžė su stogu, du stalai su suolais. Smėliu išpiltas 558 kv. m paplūdimys, įrengta 375 kv. m tinklinio aikštelė, kurios smėliu išpilta dalis yra 180 kv. m. Visi paplūdimio statiniai yra suręsti patvariai, yra patogūs ir saugūs naudoti, nudažyti natūraliomis prie aplinkos derančiomis spalvomis. Projekto darbų rangovas UAB „Žeista“. Visa tai atsirado dėka Švenčionėlių bendruomenės „Žeimena“ (pirmininkė Danutė Vigelienė) vykdomo pagal „Vietos plėtros 2009-2014 metų strategija“ prioritetą „VVG teritorijos atnaujinimas ir plėtra siekiant gerinti gyventojų gyvenimo kokybę“ projekto „Žeimenos paplūdimio, sporto ir vaikų žaidimų aikštelių įrengimas ir pritaikymas Švenčionėlių bendruomenės poreikiams tenkinti“.

Skaityti daugiau...

 

Lietuviškoje pirtyje be vantos neapsieisite...

2014 m. rugpjūčio 20 d. trečadienis Nr. 62 (1400)

Gydomasis lietuviškos pirties poveikis žmogaus kūnui ir sielai savaitgalio stovykloje

Patį pirmą ir kaitrų rugpjūčio savaitgalį Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre buvo karšta visomis prasmėmis: čia vykdant Visuomenės sveikatos remiamą specialiosios programos sveikatos projektą organizuota savaitgalio stovykla suaugusiems „Atgaiva kūnui ir sielai“, paskatinusi Švenčionių rajono visuomenės atstovus: pirtininkus, sveikatos biuro specialistus bei visus, mėgstančius pasilepinti pirties malonumais - prisiminti senosios lietuviškos pirties tradicijas bei papročius, išmokti susirišti gerą vantą, susipažinti su vantų skynimo ir rišimo ypatumais bei vantų savybėmis ir, aišku, vanojimu pirtyje – tapusiu smagiausia šios stovyklos programos dalimi (su šia mintimi, ko gero, sutiks visi dalyvavusieji – autorės pastaba).

Skaityti daugiau...

 

Išskleiskime gerumo skėčius

2014 m. rugpjūčio 20 d. trečadienis Nr. 62 (1400)

Rugpjūčio 9 d. Sarių kaime, prie Sarių ežero, vyko dienos stovykla „Išskleiskime gerumo skėčius“ - vaikus globojančioms ir įsivaikinusioms šeimoms. Stovyklos „Išskleiskime gerumo skėčius“ veikla vykdyta įgyvendinant „Globėjų ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems teikimo paslaugų“ projektą „Išsipildžiusi svajonė“, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Skaityti daugiau...

 

Gaisrų daugėja

2014 m. rugpjūčio 20 d. trečadienis Nr. 62 (1400)

Per septynis 2014 metų mėnesius rajone kilo 147 gaisrai (2013 m. kilo 71 gaisras). Gaisruose 1 žmogus žuvo ir 3 buvo traumuoti (2013 m. per šešis mėnesius žuvo trys žmonės ir vienas buvo traumuotas).

Skaityti daugiau...

 

Jubiliejinė kelionė į Lenkiją, už kurią dėkojame mecenatui Juzefui Fedorovičiui!

2014 m. rugpjūčio 20 d. trečadienis Nr. 62 (1400)

Ramiai brėkštantį liepos 28-osios rytą lenkų kalbos būrelio mokiniai, kuriam vadovauja ponia Danuta Juzefovič, išvyko į kelionę po dar nematytas ir kai kam dar negirdėtas Lenkijos vietoves. Tai buvo jubiliejinė – 10-oji – kelionė po šią gražią kaimyninę šalį. Per šias 10 vasarų mokiniai ne kartą lankėsi Tatruose, aplankė tokius miestus kaip Ustron, Vysla, Krokuva, Torūnė, Zakopanė, Ciešynas, Varšuva, Bialystokas, Augustavas ir kt.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės, kriminalai, gaisrai

2014 m. rugpjūčio 20 d. trečadienis Nr. 62 (1400)

Eismo įvykių metu nukentėjo keleiviai

Rugpjūčio 12 d. apie 12.00 val. kelyje Vilnius-Zarasai, prie Zalavo kaimo, 43-ejų metų A.A., vairuodamas nuosavą automobilį „Audi 100“, nesuvaldė jo, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobiliu važiavęs 40-ies metų keleivis O.N., kuris dėl patirtos traumos buvo pristatytas į VšĮ Švenčionių rajono ligoninę.

Skaityti daugiau...