Mes turime 51 svečius online

Apsilankymų šiandien:733
Apsilankymų vakar:1283
Apsilankymų šį mėn.:23599
Apsilankymų iš viso:1084202

Kaip Pabradėje kelius taiso...

2018 m. kovo 14 d., trečiadienis Nr.19 (1743)

https://www.facebook.com/jzeimo/videos/1751713411558757/

 

Švenčionių rajoną reikia prikelti iš letargo miego

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Kiekvienas susitikimas su naujais žmonėmis visada padovanoja kažką naujo. Praeitą šeštadienį apsilankyti Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčioje pakvietė nepažįstamo žmogaus skambutis. O pasibaigus šv. Mišioms klebonas Medardas Čeponis pasiūlė visiems truputėlį pasilikti ir suteikė žodį svečiams. Juozas Šalčius trumpai papasakojo apie atvykimo į Švenčionis tikslą, kuris, pasirodo, buvo apdovanojimo įteikimas Vilniaus Žvėryno advokatų kontoros savininkui, kilusiam iš Švenčionių, Girdučiui Vainiui.

Skaityti daugiau...

 

Atsisveikinome su kunigu Genrik Juzef Blaževič

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Rusų rašytojas Levas Tolstojus apie mirtį rašė: „Mirtis nuolatos stovi žmonių galvūgalyje, idant jie bet kada būtų pasirengę numirti, o rengdamiesi numirti, gyventi dorai.“ Kovo 13 dieną į amžinybę palydėjome kunigą Genrik Juzef Blaževič. Birželio mėnesį jam būtų sukakę 72-eji. Ne tiek ir daug, matyt, tokia buvo šio paprasto ir kuklaus žmogaus, kunigo lemtis. Ne kartą teko bendrauti su kunigu Genriku. Paskutinį kartą interviu su juo buvo prieš trejus metus. Kalbėjomės Švenčionių senelių globos namuose, jo kukliame kambarėlyje, kuriame nebuvo prabangių daiktų, tik keletas šventų paveikslų ir muzikos instrumentas. „Ką čia apie mane rašyti, gyvenau, meldžiausi, džiaugiuosi, kad galėjau įgyvendinti savo svajonę būti kunigu“, - tada prieš mūsų pokalbį kalbėjo kunigas Genrik Juzef Blaževič. Tai, kad jis buvo gerbiamas tiek tikinčiųjų, tiek kolegų kunigų, akivaizdžiai įrodo gausiai susirinkę į laidotuves žmonės.

Skaityti daugiau...

 

Iš garsaus fitoterapeuto lūpų apie vėžį, vaistažoles ir sveiką gyvenimo būdą

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Praeitą šeštadienį, kovo 10 d., Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kartu su Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru buvo surengta susitikimas su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus laureatu, nusipelniusiu Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotoju, Nacionalinio vėžio instituto Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus fitoterapeutu Juozu Ruolia. Susit kimo tema - „Fitoterapija onkologijoje“. J.Ruolia buvo griežtas: „Nėra tokio augalo ar grybo, kuris išgydytų pirminį vėžį. Tam reikalingas radikalus gydymas – chirurginis, spindulinis, chemoterapinis. O po to, kad liga nepasikartotų, svarbi ir mityba, ir vaistažolės“. Fitoterapeutas sakė labai pykstąs dėl vėžio mistifikavimo ir visokio plauko šarlatanų skelbimosi galinčiais išgydyti vėžį. „Kažkodėl susirgus bet kokia liga, skubame pas gydytoją, o dėl vėžio – ieškome užkalbėtojų ir pseudostebukladarių“, - stebėjosi mokslininkas. Nors lektorius kalbėjo apie mitybą ir vaistažoles susirgus vėžiu, bet daug vertingų patarimų galima pritaikyti ir kasdieniame gyvenime. Visi jo patarimai yra ir svetainėje www.ruolia.eu, tad besidomintys gali pasiskaityti išsamiau.

Skaityti daugiau...

 

Neleiskime, kad Švenčionių kraštas taptų verslo „tundra“

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Statistikos departamento 2016 m. duomenimis, Švenčionių rajone veikiančių ūkio subjektų skaičius 1000 gyventojų yra 13,2, kai Utenos – 23, Molėtų – 21,5. Mūsų rajone materialinių investicijų vienam gyventojui teko 852 eurai, tai 2,4 karto mažiau už šalies vidurkį. Pagal šiuos rodiklius nesam paskutiniai, bet iki pirmaujančių savivaldybių žymiai atsiliekame. Investicijos, skirtos ilgalaikiam materialiam turtui sukurti, įrengti ar padidinti jo vertę, yra labai reikšmingos didinant darbo našumą, darbo užmokestį, gerinant darbuotojų darbo sąlygas ir gyvenimo aplinką.

Skaityti daugiau...

 

Kas išdaužė parduotuvės langus?

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Naujametė naktis Švenčionėliuose buvo paženklinta langų daužymu miesto centre, beveik šalia šventinės eglutės. Atrodo, tam buvo visos sąlygos. Kaip detektyve – šventinę naktį, kalbama, kažkieno paliepimu miesto centre užgeso apšvietimas. Neilgam, bet to užteko. Kaip tik tuo metu iš kažkur atsirado kažkoks piktadarys (greičiausiai ne vienas), su savimi besinešiojantis kelis nemažus akmenis arba pasiruošęs juos iš anksto, nes miesto centre tokie nesimėto, ir šventinę naktį nesurado smagesnio užsiėmimo, kaip langus daužyti. Nors miesto centre daug didelių langų, pasirinko visus „Gievos“ parduotuvės (baldų), kuri priklauso buvusio mero pavaduotojo Kęstučio Trapiko, pernai mero sprendimu atleisto iš pareigų, šeimai.

Skaityti daugiau...

 

Atlygis budintiems globotojams pakilo

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Vietoj globos namų – į šeimą

Siekiant išvengti vaikų globos namų, šalyje kuriama likusių be tėvų globos vaikų, nesusietų giminystės ryšiais, socialinės priežiūros budinčių globotojų šeimose sistema.

Švenčionių rajono savivaldybės taryba vasario 14 d. posėdyje patvirtino Globos centro ir vaiko budinčio globotojo veiklos organizavimo tvarkos aprašą ir nustatė žymiai didesnį atlygį globotojams.

Tvarkos apraše įvardinta, kad budinčiais globotojais gali tapti asmenys, atitinkantys Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausę globėjų ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus.

Budintis globotojas prižiūri vaiką, nesusijusį giminystės ryšiais, savo gyvenamojoje vietoje ir natūralioje šeimos aplinkoje.

Skaityti daugiau...

 

Atšvaitą reikia ne tik turėti, bet ir teisingai nešioti

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Eiti tamsiuoju paros metu be atšvaito lygiai tiek pat pavojinga kaip ir eiti jį neteisingai užsidėjus. Transporto priemonių vairuotojai neteisingai atšvaitus užsidėjusių žmonių vis tiek nemato, o keliu einantys pėstieji tik pasąmonėje susikuria apgaulingą savisaugos jausmą.

Skaityti daugiau...

 

Katarakta – liga kelianti pavojų regėjimui

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Šiandieninis gyvenimo būdas ypač vargina mūsų akis. Vis daugiau žmonių skundžiasi silpstančiu regėjimu: darosi sunku skaityti, vairuoti automobilį, užsiimti mėgstama veikla. Dauguma mūsų į specialistą kreiptis neskuba, tačiau silpstantis regėjimas yra pagrindinis vienos dažniausių akių ligų – kataraktos – simptomas.

Katarakta– akies lęšiuko drumstėjimas. Tai viena didžiausių regėjimo netekimo priežasčių, kuri dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau ši liga gali išsivystyti ir jauniems žmonėms dėl kitų akių ligų, traumų ar kenksmingo aplinkos poveikio.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2018 m. kovo 17 d., šeštadienis Nr.20 (1744)

Gaisruose žuvo trys žmonės

Kovo 6 d. Švenčionių r. PK gautas pranešimas apie Baliulių kaime degantį gyvenamąjį namą.

Apie šeštą valandą vakaro Švenčionių PGT pareigūnams lokalizavus gaisrą, namo viduje, kambaryje, šalia lovos rastas ant grindų gulintis apdegęs lavonas, su smarkiai nudegusiomis galūnėmis. Velionio tapatybė ir lytis nenustatyta. GMP medikai, apžiūrėję įvykio vietą, konstatavo mirties faktą ir apdegusį neaiškios lyties lavoną nukreipė į Teismo medicinos tarnybos Vilniaus skyrių, mirties priežasčiai nustatyti.

Skaityti daugiau...

 
Reklaminis skydelis