Mes turime 17 svečius online

Apsilankymų šiandien:176
Apsilankymų vakar:385
Apsilankymų šį mėn.:8898
Apsilankymų iš viso:313765

Švenčionių seniūnijos kaimų bendruomenės – už glaudesnį bendradarbiavimą

2014 m. spalio 22 d. trečiadienis Nr. 80 (1418)

Prieš daugiau nei dešimtmetį įsikūrusios pirmosios bendruomenės buvo tarsi neatrasta žemė, o dabar jos jau tapo įprastu reiškiniu. Kaimo bendruomenės bando vienyti kaimo žmones, atgaivinti senas geras kaimo tradicijas, kai ir džiaugsmai, ir bėdos buvo tarsi visų. Kai buvo sugebama nuoširdžiai džiaugtis kaimyno sėkme ir skubėti padėti nelaimėje. Ir tai ne idilinis kaimo vaizdelis, tai iš senelių ir tėvų girdėtų pasakojimų aidas. Nemažai kaimo bendruomenės ir įvairiausių Europos Sąjungos projektų vykdo ir įgyvendina. Ir tie ES pinigai panaudojami ne tik šventėm, išvykom, bet ir gerinant kaimo bendruomenės gyvenamąją aplinką, infrastruktūros plėtrai. Kaimo bendruomenių pirmininkams, tarybų nariams tai papildomi rūpesčiai, dažnai aukojant savo laisvalaikį ir dar ne visados tie inovatyvūs žmonės būna suprasti. Kažkodėl dar vis gaji nuomonė, kad jei žmogus stengiasi kažką daryti ne darbinėje veikloje, tai būtinai už tai turi atlygį gauti, bet nepaisant skeptikų nuomonės kaimo bendruomenės gyvuoja ir vysto realią veiklą, taip padėdamos prie kaimo vietovių gaivinimo arba bent prie to, kad nuo Lietuvos žemėlapio neišnyktų dar gyvi kaimai ir vienkiemiai.

Skaityti daugiau...

 

Akordeonistams – sėkmė Italijoje

2014 m. spalio 22 d. trečiadienis Nr. 80 (1418)

Groti, groti, groti... Dalyvauti įvairiuose festivaliuose bei konkursuose. Ir, žinoma, turėti gerą instrumentą bei artimųjų palaikymą. Atrodytų tokie paprasti kiekvieno muzikanto kelio į sėkmę receptai. Tačiau ne kiekvienam užtenka ryžto ir valios tuo keliu eiti. O ir tie, kurie pasiekia vienokių ar kitokių aukštumų, sustoti negali.

Skaityti daugiau...

 

Penktadienį rajoną valdė jaunimas

2014 m. spalio 22 d. trečiadienis Nr. 80 (1418)

Prieš keletą savaičių paminėjus savivaldos dieną, praėjusį penktadienį rajono jaunimas rinkosi į tradicine tapusią Jaunimo savivaldos dieną. Savivaldybę užplūdo jaunimas iš viso rajono, daugiausia jaunimo organizacijos „Darbas“ (JOD) narių. Renginys prasidėjo nuo savivaldybės darbuotojų ir jaunimo susitikimo. Rajono meras Vytautas Vigelis, pavaduotoja Raja Krupenina ir Jaunimo reikalų tarybos koordinatorė tarybos narė Jolanta Olechnovič pasveikino politika ir savivalda besidomintį jaunimą, papasakojo apie savivaldybės tarybos ir administracijos veiklą. Užsimezgė atviras bendravimas. Kadangi susirinko daugiausia moksleivių, rajono meras domėjosi, kiek jie turi pamokų, ar ne per dideli krūviai, kokios pamokos patinka ir pan.

Skaityti daugiau...

 

Pažinkime savo kraštą

2014 m. spalio 22 d. trečiadienis Nr. 80 (1418)

Mūsų gražiame krašte yra nemažai kampelių, unikalių ir vertingų tiek gamtiniu, tiek ir kultūriniu požiūriu, kuriuos norisi ne tik aplankyti, pamatyti, bet ir išsaugoti ateinančioms kartoms.

Skaityti daugiau...

 

Išvažiuojamoji pamoka „Ąžuolai žaliuos žemėj Lietuvos“

2014 m. spalio 22 d. trečiadienis Nr. 80 (1418)

Švenčionėlių Mindaugo gimnazija vykdo projektus „Atvira mokykla“ ir „Pažangi mokykla“. Projekto „Pažangi mokykla“ ir būrelio „Filosofija mokykloje“ nariai spalio 14 dienos ankstų rytą vyko į netradicines pamokas į Reškutėnų kraštą. Pirmą pamoką vedė buvusi Reškutėnų mokyklos direktorė, istorijos mokytoja muziejininkė Viktorija Lapėnienė Jodyno miške prie paminklo žuvusiems partizanams. Mokiniai išgirdo gyvą istoriją, kurią apie partizanų likimus surinko pati mokytoja.

Skaityti daugiau...

 

Ugniagesiai ragina gyventojus šildytis saugiai

2014 m. spalio 22 d. trečiadienis Nr. 80 (1418)

Per tris šių metų ketvirčius Lietuvoje kilo 11 034 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo 16,7 proc. Gaisruose žuvo 87 žmonės (2013 m. – 110), o 144 gyventojai (162) patyrė traumų. Šiemet kilo 9 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, o 4 gaisrai pasiglemžė po 3 gyvybes. Tai pats mažiausias per vienuolika metų žuvusiųjų gaisruose skaičius.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės, kriminalai, gaisrai

2014 m. spalio 22 d. trečiadienis Nr. 80 (1418)

Pavogti tinklai

Spalio 13 d. įregistruotas Švenčionių miesto gyventojo A.S. protokolas - pareiškimas, kad Kretuonų ežere buvo pavogti šeši verslinės žvejybos tinklai. Nuostolis 900 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 1 d.

Skaityti daugiau...