Mes turime 123 svečius online

Apsilankymų šiandien:424
Apsilankymų vakar:866
Apsilankymų šį mėn.:22974
Apsilankymų iš viso:747857

Naudinga informacija laukiantiems renovacijos

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Švenčionių m. renovuojamų namų Švenčionėlių g. 6, Taikos g. 13, Vilniaus g. 5 gyventojai reikalauja, kad darbus atliksiantis rangovas būtų išrinktas viešo konkurso būdu, nes valdžios parinkto UAB „Nimetus“ darbų kaina daug aukštesnė, negu vidutinė tokių darbų kaina Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

 

ATVIRAS LAIŠKAS

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Gerbiamasis mere Rimantai Klipčiau,

2017-03-15 d. po pietų sužinojau, kad 10 val. vyksta (tiksliau, jau įvyko!) savivaldybės Kontrolės komiteto posėdis, kur turėjo būti svarstomas klausimas dėl Švenčionių miesto daugiabučių namų renovacijos darbų pirkimo Švenčionėlių g. 6, Taikos g. 13, Vilniaus g. 5, kur konkursas įvykdytas neaiškiu apklausos būdu. Į posėdį Kontrolės komiteto pirmininko prašymu turėjau būti pakviestas ir aš, šių namų gyventojų išrinktas atstovas. Kažkodėl nei savivaldybės administracija, nei Jūs tuo nepasirūpinote, pasiteisindami tuo, jog neturite mano kontaktų. Tai apgailėtinas ir gėdingas melas. Mano kontaktus Jūs turit jau nuo gruodžio mėnesio, kai prasidėjo ginčai dėl rangos darbų pirkimo nutraukimo. Skelbiatės savo žiniasklaidoje ir facebook‘e, koks geras esate, tuo jau primenate tarybinių laikų pirmuosius sekretorius, „kabindamasis sau ant krūtinės medalį po medalio“ už svetimus nuopelnus, tačiau nuolat vengiate nepatogių situacijų, pažiūrėti žmonėms į akis. Turbūt logiška yra išklausyti abi puses dėl susiklosčiusios situacijos. Tikras ūkiškas šeimininkas taip ir būtų pasielgęs, tačiau jūs nesugebėjote. Matyt, labai nepatogu...

Skaityti daugiau...

 

Švenčionėliškių lūkesčiai – naujos darbo vietos

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Tenkindami visuomenės teisę domėtis viešųjų asmenų – šiuo atveju vietinio lygio politikų – veikla, kovo 1 ir 4 d. laikraščiuose, rašėme apie rajono mero Rimanto Klipčiaus tėvų buvusio namo pardavimą. Susidomėjimas išties didelis – čia net gi ne kokia automobilio nuoma ar paltukas, o prabangus namas, kuriame augo pats meras. Mero reikalai visuomenę ypač domina, nes iki atėjimo į valdžią jis buvo labai prasiskolinęs. Iš karto po rinkimų apie jaunojo mero skolas rašė respublikinė žiniasklaida, viešai pasisakė niekaip negalėjusios atgauti skolų iš ūkininkų tėvo ir sūnaus Klipčių tuometinis AB „Lytagra“ vadovas Adomas Balsys (jis kreipėsi asmeniškai į mūsų redakciją). Skolos tuo metu litais buvo per milijoną. Po rinkimų Rimantas Klipčius portalui „15 min.“ gyrėsi, kad pradės kadenciją be skolų. Žinoma, to neįvyko, ir rajono meru tapo skolininkas. Natūralu, kad dabar žmonių susidomėjimas meru ir jo tėvu – tarybos nariu – didelis. Ne išimtis ir namas, kuris kažkada priklausė mero šeimai.

Skaityti daugiau...

 

Švenčionėlių miškininkų Jono Barzdėno ir Rimanto Nalivaikos fotografijų paroda LR Seime

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį kovo 20 d. paskelbė Pasaulinė Žemės diena. 1992 m. LR Aukščiausioji taryba Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

 

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo taisyklių naujovės

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Žemės ūkio ministerija įveda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujoves, kuriomis ne tik bus suvaržomi „sofos“ ūkininkai, bet ir palengvinamas reikalavimas šienauti pievas.

Skaityti daugiau...

 

Kompensacijos dėl sumažintų lėšų neranda pareiškėjų

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Iki gegužės 1 d. pratęsiamas terminas, kada pareiškėjai, pageidaujantys  gauti sumažintas nacionalines išmokas (papildomas nacionalines tiesiogines išmokas už 2012 m. ir pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmokas už 2013 m.), gali kreiptis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA), patikslindami bankų sąskaitų numerius.

Skaityti daugiau...

 

O potvyniai jau slūgsta...

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Spiginant šalčiams ar siaučiant pūgoms laukiame pavasario. Kiek save prisimenu, vienomis žaviausių akimirkų būdavo potvyniai. Smagu būdavo žiūrėti į pavasarinių potvynių užtvindytus laukus, išsiliejusias Kančioginos ir Dysnos upes. Pavasarinio potvynio ar polaidžio vandenys užtvindydavo daubą tarp kelio ir namuko, kuriame gyvenome...

Skaityti daugiau...

 

Širdyje – Lietuva

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Dainų dainom, giesmių giesmėm,

Minia banguoja tartum jūra.

Kiekvienas atskirai tokie silpni,

O kartu – stiprūs.

Gal žodis „Laisvė“ juos užbūrė...

(A.Tumalavičiūtė-Matesovičienė „Kovo 11-oji“)

Kovo 11-ąją Milkuškų kaimo daugiafunkciniame centre vyko minėjimas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginį organizavo Milkuškų kaimo bendruomenė ir biblioteka. Sugiedojus Lietuvos himną, buvo papasakota Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo istorija. Renginio metu skambėjo moterų vokalinio ansamblio „Gabija“ iš Švenčionėlių atliekamos dainos, skaitomi gražiausi posmai, skirti Lietuvai ir laisvei. Milkuškų kaimo bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkė Č.Aleksejevec susirinkusiems pristatė fotografijų parodą „Milkuškų apylinkės ir žmonės senojoje fotografijoje“.

Skaityti daugiau...

 

Tautinių šokių būrelio istorija – skaidrėse, knygoje ir įdomiuose pasakojimuose

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Kovo 17-ąją Švenčionių profesinio rengimo centro tautinių šokių būrelis paminėjo 30-metį

Švenčionių profesinio rengimo centre surengtoje tautinių šokių būrelio jubiliejaus šventėje jo vadovė Ana Marmienė labai šiltai ir nuoširdžiai papasakojo jo istoriją. Prisiminė, kiek džiaugtasi gražiais laimėjimais, kiek išlieta ašarų dėl nesėkmių. Savo išsamų pasakojimą ir prisiminimus mokytoja Ana Marmienė iliustravo nuotraukomis ekrane.

Skaityti daugiau...

 

Aktuali informacija jautriems žiedadulkėms žmonėms

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, jog pradėti žiedadulkių sklaidos stebėjimai, kuriuos vykdo Šiaulių universiteto Aplinkotyros katedros mokslininkų ir tyrėjų grupė. Ore jau fiksuojamos alksnio ir lazdyno žiedadulkės.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2017 m. kovo 25 d., šeštadienis Nr.22 (1651)

Smurtavo prieš sūnų

Kovo 13 d. Strūnos kaime neblaivus 41 metų vyras rankos delnu trenkė savo sūnui per galvą. Nuo kelių brutalių smūgių 8 metų vaikas patyrė skausmą. Po medikų apžiūros vaikas pasiliko namuose kartu su savo motina. Smurtavęs tėvas uždarytas į Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK areštinę. Įvykis tiriamas.

Skaityti daugiau...