Mes turime 32 svečius online

Apsilankymų šiandien:49
Apsilankymų vakar:213
Apsilankymų šį mėn.:8026
Apsilankymų iš viso:283192

Mus jungia vienas krikštas, vienas tikėjimas, vienas Dievas (Apaštalas Paulius)

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

Švenčionių dekanatas turi naują dekaną, o Švenčionių Visų Šventųjų parapija – naują kleboną. Į šias pareigas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas paskyrė kunigą Medardą Čeponį, kuris iki paskyrimo į Švenčionis ėjo Vilniaus dekano ir Šv. Mikalojaus parapijos klebono pareigas. Visada įdomu sužinoti, iš kur kilęs žmogus, kodėl pasirinko kunigo kelią? Nuo šių klausimų prasidėjo ir mūsų pokalbis su Švenčionių dekanu ir Švenčionių Visų Šventųjų parapijos klebonu Medardu Čeponiu.

Skaityti daugiau...

 

Afrikinis kiaulių maras – jau Ignalinos rajone

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

Didžiulius nuostolius kiaulių augintojams nešančio afrikinio kiaulių maro grėsmė vis realesnė ir realesnė. Dar prieš kurį laiką užkrato patekimo buvo laukiama iš kaimyninės Baltarusijos, tai dabar, o tiksliau šią savaitę, jo židinys užfiksuotas ir patvirtintas kaimyniniame Ignalinos rajone, ir, kas baisiausia, kad susirgo šia liga ne vieną ar dvi kiaules laikančio kiaulių augintojo kiaulės, o modernaus kiaulių komplekso, kuriame taikomos pačios griežčiausios kontrolės ir apsaugos priemonės, kiaulės.

Skaityti daugiau...

 

Gatvės tvarkomos iš sutaupytų lėšų

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

Šią vasarą net kelios gatvės Švenčionių mieste remontuojamos iš sutaupytų lėšų. Vykdant Europos regioninės plėtros fondo finansuojamą projektą, kai buvo iš pagrindų su visais inžineriniais tinklais rekonstruojama po vieną gatvę visuose trijuose rajono miestuose – Vilniaus g. Švenčionėliuose, Pakalnės g. Švenčionyse ir Upės g. Pabradėje, vykdant pirkimus buvo sutaupyta lėšų. Vilniaus regiono plėtros taryba priėmė sprendimą sutaupytas lėšas palikti savivaldybei ir leido jas panaudoti naujiems darbams. Sutaupyta tiek, kad užteko visai Partizanų g. ir Mažajai g. atkarpoje nuo Strūnaičio g. iki Ramiosios g. suremontuoti. Čia pakloti tinklai, asfaltas. Likusi dalis – nuo Ramiosios g. iki Lentupio g. - taip pat bus remontuojama iš sutaupytų lėšų, bet jau iš kito šiuo metu vykdomo projekto - daugiabučių namų kompleksinio rekonstravimo, kuris vykdomas Rymo g. Ten taip pat yra lėšų likutis, kurio, kaip tikimasi, pakaks Ramiajai g. užbaigti.

Skaityti daugiau...

 

Į stovyklą!

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

Savaitės pradžioje Švenčionėlių miesto centre šurmuliavo kuprinėmis, miegmaišiais, kilimėliais ir kitais į gamtą išsirengusio turisto atributais nešini jaunuoliai. Jie susėdo į Švenčionių PUC ir UAB „Egsis“ mikroautobusus, didžiausius mantos nešulius sukrovė į priekabą ir puikiai nusiteikę išbildėjo link Lakajos ežero.

Skaityti daugiau...

 

Elkimės atsakingai būdami saulėje ir prie vandens!

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

Įsibėgėjus vasarai daugeliui iš mūsų saulės vonios irlankymasis paplūdimiuose tampa neatsiejama atostogų dalimi. Karštą vasaros dieną prie ežerų, upių bei kitų vandens telkinių plūsta poilsiautojai, pasiilgę vasaros malonumų. Vanduo ir saulė – puiki pramoga ir poilsis, tačiau  reikia prisiminti, kad  netinkamas elgesys gali  pakenkti jūsų sveikatai.

Skaityti daugiau...

 

Kiek nedaug žmogui reikia

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

Šiame pasakojime vardų nebus, nes čia  galime būti  kiekvienas išmūsų. Klystame visi, bet aš nežinau, kas yra klaida. Vienas ar kitas taisykles dažniausiai sugalvoja nelaimingi žmonės, bet  jie juk nežino, kad nelaimingi. Ir gerai, kad nežino. Todėl ir noriu papasakoti, kas ta tikroji laimė. Gal ne mano akimis ir širdim, bet pamatuota juk žmogaus, kuriam artėja šimtmetis.

Skaityti daugiau...

 

Sirvėtos regioninis parkas norintiems pažinti

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

Mūsų gražiame krašte yra nemažai kampelių, unikalių, vertingų ir gamtiniu, ir kultūriniu požiūriais, kuriuos norisi išsaugoti ateinančioms kartoms ir parodyti žmonėms atvykstantiems iš kitų šalių.

Skaityti daugiau...

 

Urėdijos miškuose gausu pušų – gamtos paminklų

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

VĮ Švenčionėlių miškų urėdijoje priskaičiuojama nemažai gamtos paveldo objektų, tarp kurių 18 medžių. Urėdijos teritorijoje vyraujanti medžių rūšis yra pušis. Pušynai sudaro 79,0 % viso miškų ploto. Tad nenuostabu, kad didžiąją dalį paminklinių medžių sudaro pušys. Įspūdingo aukščio ir apimties pušų yra Antaliedės, Januliškio, Lakajos, Labanoro ir Pasiaurės girininkijose. Antaliedės girininkijos girininkas Jonas Barzdėnas pateikė duomenis apie jo girininkijos medžius. Tai šešios Labanoro pušys, Pabaltės ir aukščiausia Lietuvos pušis.

Skaityti daugiau...

 

Miškuose sausa - vyrauja trečioji gaisringumo klasė

2014 m. liepos 26 d. šeštadienis Nr. 56 (1394)

VĮ miškų urėdijų ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos pateiktais preliminariais duomenimis, šiais metais iki liepos 18 d. Lietuvoje užregistruoti 102 miško gaisrai, išdegė 153,43 ha miško, iš jų 45 miško gaisrai privačiuose miškuose 7,26 ha plote (2013 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje užregistruotas 87 miško gaisrai 21,88 ha plote). Didelį gaisrų pažeistų miškų plotą nulėmė balandį kilęs gaisras Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kai ugnis nusiaubė 131,8 ha. Šiais metais miškų urėdijų priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai, pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 736 kartus. VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos teritorijoje nuo metų pradžios kilo 5 gaisrai, išdegė 0,41 ha miško.

Skaityti daugiau...